تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : مجله خبری بصیرت افزایی
سرویس : یادداشت
شناسه خبر : 25040
تاریخ : ۱۴ دی, ۱۳۹۶ :: ۱۵:۴۹
لازمه‌ی استفاده از پیام‌رسان‌های ایرانی مردم فهیم و انقلابی ایران اسلامی باید بدانند استفاده از شبکه‌های اجتماعی بومی می‌تواند چه مزیت‌های فراوانی در سطح خُرد (شخصی) و کلان (ملی) دارد. شاید در ابتدای امر بگوییم: "رابط کاربری زیبایی ندارند" یا "سرعت شبکه‌های داخلی کم است" یا "مخاطبینم زیاد در آنها عضو نیستند" و یا... اما باید بدانیم صرفاً با حمایت ما ایرانی‌ها یک تولید ملی متجلی خواهد شد.

بصیرت افزایی: وزیر ارتباطات چندی پیش حمایت خود را از افرادی که در بستر شبکه‌های اجتماعی علی‌الخصوص تلگرام و اینستاگرام اقدام به کسب و کار نموده‌اند، اعلام داشت. از طرفی بازی که مدیر #تلگرام در قضیه از دسترس خارج کردن کانال ضد انقلاب آمدنیوز با وزیر محترم در آورد، اقدام به فیلترینگ" فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام نمودند!

این کار چند نکته منفی و مثال نقض در سخنان و رفتار مسئولین را دارد:

1⃣ اول اینکه آنقدر بستر فعالیت و مقبولیت تلگرام بین مردم افزایش یافته است که اکنون دل کندن از آن به دلایل مختلف برای کاربران سخت شده است و از طرفی جایگزین مناسب برای آن نیافته‌اند و یا به دنبالش نبوده‌اند.

2⃣ دوم اینکه با #فیلتر کردن این شبکه‌ها به ناچار مردم را مجبور به استفاده از فیلترشکن می‌کنیم که پیش از این، آن را غیر قانونی می‌دانستیم! چرا باید برای یک کار قانونی، کاربران را غیر مستقیم به یک عمل غیر قانونی سوق دهیم؟!

3⃣ سوم اینکه عامه‌ی مردم از وجود میانبر غیر قانونی #فیلترشکن و یا طرز استفاده از آن اطلاعی ندارند و یا به جهات مختلف؛ از بین نرفتن امنیت دیوایس (تلفن همراه) خود، غیر قانونی بودن، سرعت پایین، عدم ثبات در اتصال و... حاضر به استفاده از آن نیستد و این مساله موجب می‌شود که اغلب استفاده کنندگان از آن، مدیران کانال‌ها و فعالان در این عرصه باشند و اغلب مردم دسترسی به مطالب پیش‌آمده را نداشته باشند! بنابراین از رشدِ آگاهی نسبت به اتفاقات روزانه مردم با توجه به مسائل پیش‌آمده خواهد کاست! اگرچه مردم غیور و انقلابی ایران اسلامی در طول تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده‌اند که با اطلاع‌رسانی یا بدون آن، همواره حامی انقلابشان و ادامه‌دهنده راه شهیدان هستند.

4⃣ چهارم اینکه متولی جایگزین نمودن در این عرصه و ارائه و حمایت از نسخه‌های بومی و کارآمد چه کسی است؟ آگاهی دادن به استفاده از نسخه‌های بومی شبکه‌های اجتماعی و مزیت‌های آن چه کسی است؟ آیا غیر از #دولت و وزیر محترم ارتباطات کسی دیگر باید به دنبال آن باشد؟! توییت زدن و جواب توییت دادن را که همه بلد هستند و آیا دولت جمهوری اسلامی ایران توانایی چنین رویه‌ای را ندارد و یا تمایلی به آن ندارد؟!

🇮🇷 مردم فهیم و انقلابی ایران اسلامی باید بدانند استفاده از شبکه‌های اجتماعی بومی می‌تواند چه مزیت‌های فراوانی در سطح خُرد (شخصی) و کلان (ملی) دارد. شاید در ابتدای امر بگوییم: "رابط کاربری زیبایی ندارند" یا "سرعت شبکه‌های داخلی کم است" یا "مخاطبینم زیاد در آنها عضو نیستند" و یا... اما باید بدانیم صرفاً با حمایت ما ایرانی‌ها یک تولید ملی متجلی خواهد شد.

🇮🇷 بیاییم در غفلت مسئولان، خودمان دست به کار شویم و دل از بسترهای جاسوسی بیگانگان بکنیم و به غیرت و همت ایرانی خود ببالیم 👏

👌 در همین راستا مجله خبری بصیرت‌افزایی را در بسترهای #ملی ذیل دنبال نمایید: سایت ما در دامنه‌ی ملی👇 http://basiratafzaei.ir

کانال ما در پیام رسان ملی بیسفون👇 http://bpn.im/basirat_channel

کانال ما در پیام رسان ملی سروش👇 http://sapp.ir/basirat_channel⚠

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای بصیرت افزایی محفوظ می باشد.