بصیرت افزایی

جان باختن پنج زائر ایرانی در آتش سوزی هتل در کربلا

مدیر کل حج و زیارت خراسان رضوی از جان باختن پنج زائر عتبات عالیات این استان در حادثه آتش سوزی شب گذشته هتل در کربلا خبر داد. جواد شاد گفت: این حادثه شب گذشته در هتل قصرالمولی در موقعیت باب القبله در ساعت 19 و 30 دقیقه روی داد. وی با بیان اینکه زائران حادثه دیده توسط یک کاروان سیاحتی به نام 'کاروان یگانه گشت' به این سفر زیارتی اعزام شده بودند اظهار کرد: این کاروان مجوز زیارتی از اداره کل حج و زیارت نداشته و به صورت غیر مجاز اقدام به اعزام زائران به عتبات عالیات نموده است. شاد با بیان اینکه این حادثه در نبود بسیاری از زائران ساکن در این هتل اتفاق افتاده است، افزود: به دلیل اعزام غیر مجاز این زائران هیچگونه اطلاعاتی از شمار و اسامی آنان در دست نیست و فقط کشته شدن پنج زائر خراسان رضوی و مجروحیت شدید 2 نفر دیگر اعلام شده است.
در فضای مجازی توسط ‪

| بصیرت افزایی: جواد شاد گفت: این حادثه شب گذشته در هتل قصرالمولی در موقعیت باب القبله در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روی داد.
وی با بیان اینکه زائران حادثه دیده توسط یک کاروان سیاحتی به نام ‘کاروان یگانه گشت’ به این سفر زیارتی اعزام شده بودند اظهار کرد: این کاروان مجوز زیارتی از اداره کل حج و زیارت نداشته و به صورت غیر مجاز اقدام به اعزام زائران به عتبات عالیات نموده است.
وی گفت: کاروان مزبور بدون توجه به مسائل ایمنی زائران را در هتلی که فاقد استانداردها و ایمنی لازم بود، اسکان داده است.
شاد با بیان اینکه این حادثه در نبود بسیاری از زائران ساکن در این هتل اتفاق افتاده است، افزود: به دلیل اعزام غیر مجاز این زائران هیچگونه اطلاعاتی از شمار و اسامی آنان در دست نیست و فقط کشته شدن پنج زائر خراسان رضوی و مجروحیت شدید ۲ نفر دیگر اعلام شده است.
وی اظهار کرد: براساس بررسی های اولیه زائرانی که در هتل حضور داشته و دچار حادثه شده اند سالمند بوده اند.
وی با بیان اینکه کل هتل دچار سوختگی شدید شده و مدارک شناسایی، چمدان ها و وجوه زائران در آتش سوخته است، گفت: بررسی و پیگیری برای شناسایی هویت زائران در حال انجام است.
گفته می شود ۱۰۸ زائر ایرانی در این هتل سکونت داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

تمامی اخبار در «مجله خبری بصیرت افزایی» دارای منبع و پیوند به سایت مرجع می باشند، لذا صحت اخبار مندرج بر عهده منبع آن بوده و «بصیرت افزایی» هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ها ندارد. در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا گزارش دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

*

code

تازه ترین های فضای مجازی

«آشنا» عذرخواهی کرد

بصیرت افزایی: حسام‌الدین آشنا با انتشار فیلم سخنان خود در کارگاه مناظره ها
برو به بالا
پوسته وردپرس