بصیرت افزایی

دریافت جریمه دیرکرد ‌حرام و رباخواری است

آیت‌الله حسین نوری همدانی با انتقاد از وجود گرانی در جامعه عنوان کرد: گرانی مسئله مهمی بوده و متأسفانه به‌جز اندک افراد، اکثریت مردم در مضیقه مالی هستند و از گرانی رنج می‌برند که در این زمینه باید با موضوع گرانی ریشه‌ای برخورد کرد. ایشان ارسال نامه‌های مردمی درباره دریافت دیرکرد بانک‌ها را مدنظر قرار داد و گفت: چندین سال است نامه‌هایی به دست ما می‌رسد که گلایه از دریافت دیرکرد توسط بانک‌ها دارند و باآنکه بارها گفته‌ایم دیرکرد حرام و رباست ولی متأسفانه هر چه می‌گوییم حرام و جایز است کسی ترتیب اثر نمی‌دهد.
در اقتصادی توسط ‪

| بصیرت افزایی: آیت‌الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار دادستان کل کشور، با اشاره به اهمیت قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضاییه جزء ارکان مهم و تأثیرگذار کشور بوده و این قوه در برخوردهای قضایی خوب و شفاف عمل می‌کند.

وی ابراز کرد: از قوه قضاییه انتظار داریم سریع‌تر با پرونده‌هایی که چندین سال است مطرح‌شده برخورد کند، همچنین ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را شناسایی کند.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه یکی از دلایل گسترش اعتیاد در جامعه نبود اشتغال برای جوانان است، افزود:  باید اسباب معیشت، ارزانی و فراوانی نعمت در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی امنیت حال حاضر کشور را در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار مناسب دانست و ادامه داد: یکی از نعماتی که انسان‌ها به آن محتاجند عدل است، به‌نحوی‌که مراعات حقوق افراد و عملی کردن عدل در جامعه بسیار مهم است که متأسفانه موضوع عدل به‌تمام‌معنا در جامعه عملی نشده است.

استاد برجسته حوزه علمیه با انتقاد از وجود گرانی در جامعه عنوان کرد: گرانی مسئله مهمی بوده و متأسفانه به‌جز اندک افراد، اکثریت مردم در مضیقه مالی هستند و از گرانی رنج می‌برند که در این زمینه باید با موضوع گرانی ریشه‌ای برخورد کرد.

وی ارسال نامه‌های مردمی درباره دریافت دیرکرد بانک‌ها را مدنظر قرار داد و گفت: چندین سال است نامه‌هایی به دست ما می‌رسد که گلایه از دریافت دیرکرد توسط بانک‌ها دارند و باآنکه بارها گفته‌ایم دیرکرد حرام و رباست ولی متأسفانه هر چه می‌گوییم حرام و جایز است کسی ترتیب اثر نمی‌دهد.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: باید فکری برای فرهنگ انقلاب کنیم تا از این قبیل جریانات در کشور نیفتد، وحدت و اتحاد در همه کارها واجب است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

تمامی اخبار در «مجله خبری بصیرت افزایی» دارای منبع و پیوند به سایت مرجع می باشند، لذا صحت اخبار مندرج بر عهده منبع آن بوده و «بصیرت افزایی» هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ها ندارد. در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا گزارش دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

*

code

تازه ترین های اقتصادی

برو به بالا
پوسته وردپرس