بصیرت افزایی

بعید می‌دانم در تهران بی‌خانمان داشته باشیم

سید حسین هاشمی با بیان اینکه مقداری مسئله نصیرآباد را بیش از اندازه بزرگ جلوه دادند، گفت: در این زمینه به‌خصوص بحث بی‌خانمان بودن را مطرح کردند در حالی که این افراد معتاد متجاهر بودند و جمع‌آوری‌شان جزو سیاست اصلی ما است. استاندار تهران گفت : اما در هر حال به هر شکلی معتاد متجاهر باشد یا فردی بی‌سرپناه یا بی‌خانمان باید به او کمک کرد و این جزئی از اولویت اساسی ما است. وی درباره این پرسش که آیا بی‌خانمان در تهران وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: بی‌خانمان به آن معنی در تهران بعید می‌دانم اما معتادان هنوز وجود دارند.
در اجتماعی و فرهنگی توسط ‪

|  بصیرت افزایی: سید حسین هاشمی درباره موضوع گورخواب‌های نصیرآباد و جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح تهران اظهار کرد: در مورد مسئله پیش‌آمده در منطقه نصیرآباد باید گفت که این افراد معتادان متجاهر بودند و بی‌خانمان نبودند.

وی ادامه داد: این افراد در حال حاضر جمع‌آوری شده و به مرکزی با نام اخوان در شهریار منتقل شدند که مراحل درمانی آنها ادامه دارد و رو به بهبودی هستند.

استاندار تهران با بیان اینکه مقداری مسئله نصیرآباد را بیش از اندازه بزرگ جلوه دادند، گفت: در این زمینه به‌خصوص بحث بی‌خانمان بودن را مطرح کردند در حالی که این افراد معتاد متجاهر بودند و جمع‌آوری‌شان جزو سیاست اصلی ما است.

هاشمی تصریح کرد: هرچند در شهرستان‌ها کمپ‌های خصوصی داریم، البته کمپ‌های ماده ۱۶ نداریم که باید آن هم به‌تدریج ایجاد و تقویت شود.

وی ادامه داد: کلاً در استان تهران در ابتدای دولت یازدهم فقط مرکز شفق را داشتیم که ظرفیت آن برای نگهداری معتادان ۴۰۰ نفر بود که البته به‌خاطر غیربهداشتی بودن تعطیل شد.

استاندار تهران عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار امکان نگهداری ایجاد شده و روند خوبی را شاهدیم؛ هم‌اکنون حدود ۷ هزار نفر تحت درمان قرار دارند که این آمار با گذشته قابل مقایسه نیست.

هاشمی تصریح کرد: نیمی از معتادان متجاهر متعلق به استانهای دیگر هستند و ساکن تهران نیستند که این مسئله کار را کمی سخت و پیچیده کرده است.

وی ادامه داد: اما در هر حال به هر شکلی معتاد متجاهر باشد یا فردی بی‌سرپناه یا بی‌خانمان باید به او کمک کرد و این جزئی از اولویت اساسی ما است.

استاندار تهران درباره این پرسش که آیا بی‌خانمان در تهران وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: بی‌خانمان به آن معنی در تهران بعید می‌دانم اما معتادان هنوز وجود دارند.

هاشمی تأکید کرد: معتادان متجاهر تا حدود بسیار زیادی جمع شدند اما هنوز به اتمام نرسیده و در حال فعالیت برای این منظور هستیم.

منبع: تسنیم

تمامی اخبار در «مجله خبری بصیرت افزایی» دارای منبع و پیوند به سایت مرجع می باشند، لذا صحت اخبار مندرج بر عهده منبع آن بوده و «بصیرت افزایی» هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ها ندارد. در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا گزارش دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

*

code

تازه ترین های اجتماعی و فرهنگی

برو به بالا
پوسته وردپرس