بصیرت افزایی

در برجام پیروز شدیم؛ روز اجرای برجام اسرائیل سیاه‌پوش شد

حسن روحانی در جشن شکرگزاری برداشت محصول اظهار داشت؛ 26 دی ماه سال 94، که هم اسرائیل سیاه پوش شد و هم یکی از کشورهای منطقه که متاسفانه مسیر غلط را طی می کند، از آن روز تا امروز که در اوپک و غیر اوپک که تولید کنندگان نفت برای کاهش تولید نفت به منظور افزایش قیمت نفت چانه زنی می کنند، ‌در طول این 10 ماه تولید نفت ایران از یک میلیون بشکه به 2 میلیون و 300 هزار بشکه رسیده است. روحانی افزود: این قدرت است و وقتی قدرت داریم، به اوپک دعوت و اداره کننده اوپک می شویم. چانه زنی می کنیم و در یک مذاکرات بین المللی موفق می شویم؛ فقط در برجام نبود که پیروز شدیم، در اوپک و خرید هواپیما هم موفقیت به دست آوردیم، در محصولات کشاورزی هم موفقیت و افتخار به دست آوردیم؛ در صحنه های دیگر هم موفق خواهیم بود. ملت مقاوم امیدوار و متوکل به خداورند و متحد، از هر مشکلی عبور می کند.
در اقتصادی/سیاسی و بین الملل توسط ‪

|  بصیرت افزایی: حسن روحانی در آین شکرگزاری برداشت محصول که در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، افزود: امروز شاهد جشن بزرگ ملی برای دستیابی به نعمات خداوند و محصولات کشاورزی به ویژه محصول استراتژیک گندم هستیم. این جلسه هم جلسه شکر گزاری به درگاه خداوند بزرگ رزاق است و هم جشن افتخار ملی برای تبلور بزرگترین بخش اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: اولا امروز مصادف است با روز ولادت پیامبر عظیم الشان اسلام با روایت برادران اهل سنت و هم چنین برخی از علما و محققان شیعه است، و بنابر این ما این روز بزرگ که هم روز شکر است و هم جشن و هم افتخار است، این که مصادف با میلاد بزرگترین و مسعودترین مولود تاریخ بشریت است را به فال نیک می گیریم.
رئیس جمهوری اضافه کرد: من اولین تشکرم باید از کشاورزان سراسر کشور باشد، کشاورزان پایه اصلی این افتخار هستند، اراده،‌ایمان، امید، کار، تلاش و دلسوزی آن ها امروز ما را به این نقطه پرافتخار رسانده است، کشاورزی هم شغلی است که نگاه کشاورز به آسمان است و این خیلی مهم است.

**روز اجرای برجام روز عزای اسرائیل بود/افزایش تولید نفت باعث اقتدار ملی در اجلاس اوپک شد
رئیس دولت یازدهم در بخش دیگری از سخنان خودبه موفقیت ایران در مذاکرات اخیر اوپک اشاره کرد و گفت: وقتی کارگران، مهندسین و مسئولان صنعت نفت ما قادرند ظرف چند ماه از اجرای برجام یعنی همان روز عزای اسرائیل؛ ۲۶ دی ماه سال ۹۴، که هم اسرائیل سیاه پوش شد و هم یکی از کشورهای منطقه که متاسفانه مسیر غلط را طی می کند، از آن روز تا امروز که در اوپک و غیر اوپک که تولید کنندگان نفت برای کاهش تولید نفت به منظور افزایش قیمت نفت چانه زنی می کنند، ‌در طول این ۱۰ ماه تولید نفت ایران از یک میلیون بشکه به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه رسیده است.
روحانی افزود: این قدرت است و وقتی قدرت داریم، به اوپک دعوت و اداره کننده اوپک می شویم. چانه زنی می کنیم و در یک مذاکرات بین المللی موفق می شویم؛ فقط در برجام نبود که پیروز شدیم، در اوپک و خرید هواپیما هم موفقیت به دست آوردیم، در محصولات کشاورزی هم موفقیت و افتخار به دست آوردیم؛ در صحنه های دیگر هم موفق خواهیم بود. ملت مقاوم امیدوار و متوکل به خداورند و متحد، از هر مشکلی عبور می کند.
وی با توضیح جلسات ابتدایی وی پس از پیروزی در انتخابات ۹۲ ادامه داد: در تیرماه ۹۲، هنوز دولت را به عهده نداشتیم، ‌انتخابات انجام شده بود، ‌اولین جلسات ما با بخش کشاورزی بود، ‌به خاطر گزارشاتی که از همان روزهای اولیه درباره ذخایر گندم در استان ها به ما رسیده بود، هنوز آقای حجتی نپذیرفته بود و گاهی برای این که رهایش کنیم می رفت مشهد، ‌با عده ای از دوستان درباره کشاورزی که چه باید کرد، صحبت می کردیم.

**در سال ۹۲ ذخایر گندم برخی استان ها سه روز بود
رئیس دولت یازدهم افزود: نیروی انتظامی و بخش های مختلف گزارش هایی می دادند؛ وضع گندم در برخی استان ها از ۳ تا ۱۵ روز بود، برای انتقال گندم از خارج و انتقال ارز مشکل داشتیم،‌ همه طرف سختی و مشکلات بود،‌آن مشکل باعث شد که وزارت کشاورزی در تولید مواد استراتژیک غذایی در مسیر خود اتکایی و استقلال با قدرت حرکت کند.
روحانی ادامه داد: یادم هست در آن جلسات اولیه آقای حجتی اولین مشکل را نرسیدن کود مطرح می کرد و توصیه کرد که ارز لازم را برای ورود کود و بذرهای مورد نیاز اختصاص دهیم؛ کشاورزی ابعاد مختلفی دارد،‌همان جا می گفت اگر تا آخر شهریور به دست ما نرسد، تا آخر سال محصول نداریم.
وی اضافه کرد: آقای حجتی جزو وزرای با اخلاص هستند البته همه وزرا با اخلاص هستند اما اخلاص ایشان را بیشتر درک می کنیم،‌وزیر متخصص و با ایمان و مخلص است و بزرگترین توفیق دولت زمانی است که افراد متخصص را دور یک میز جمع کند.

**دعای روحانی برای غیر منصفان نسبت به دولتش
رئیس جمهوری یادآور شد: حرکت بسیار خوبی از آغاز دولت شروع شد، کاری نداریم به افرادی که نسبت به دولت یازدهم غیر منصفانه حرف می زنند، باید برایشان دعا کنیم تا خداوند مقداری انصاف برای دل آن ها نازل کند تا بتوانند منصفانه حرف بزنند.
روحانی اظهار کرد: اولین جلسات دولت قبل از آغاز به کار رسمی درباره کشاورزی بوده است.از اولین روز حس کردیم که چه تنگناهایی می تواند برای کشور رخ دهد، ‌وقتی گندم خودکفا باشد نیازی به التماس کردن کشورهای خارج نیست.

خبر در حال تکمیل است…

منبع: ایرنا

[ مشاهده متن کامل این خبر در ]
لينک کوتاه مطلب :

تمامي اخبار در «مجله خبري بصيرت افزايي» داراي منبع و پيوند به سايت مرجع مي باشند، لذا صحت اخبار مندرج بر عهده منبع آن بوده و «بصيرت افزايي» هيچگونه مسئوليتي در قبال آن ها ندارد. در صورتيکه خبري باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا گزارش دهيد.

1 دیدگاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

*

code

تازه ترین های اقتصادی

برو به بالا
پوسته وردپرس