بصیرت افزایی

نگوییم تحریم ها برداشته شد

شاید قریب ترین خاطره از دولت یازدهم همین مساله برجام و وعده برداشته شدن تحریم ها باشد. شعار صد روزه رفع تمامی تحریم ها علیه ایران که شاید روزی نبود که در رسانه ها خبری با این مضمون نباشد. وعده ای که به علت تکرارهای زیاد از سوی دولتمردان، سوهان روحی شد برای اذهان عمومی که هنوز منتظر وعده 100 روزه دولتشان بودند. هر از چندگاهی رئیس جمهور و برخی مسئولان از رفع تمامی تحریم ها سخن می گویند و فردای آن روز از عدم پایبندی طرف های غربی به رفع تحریم ها! این سیاست یکی به میخ و یکی به نعل موجب شد تا دیگر مردم از واژه هایی همچون؛ تحریم و برجام روی گردان باشند. نکته اینجاست که رئیس جمهور وقتی مدعی می شود؛ تمامی تحریم ها برداشته شده است آیا افکار عمومی این حق را ندارد که بداند دقیقا منظور از تمامی تحریم ها کدام است؟
در سیاسی و بین الملل/عکس توسط ‪

|  بصیرت افزایی: شاید قریب ترین خاطره از دولت یازدهم همین مساله برجام و وعده برداشته شدن تحریم ها باشد. شعار صد روزه رفع تمامی تحریم ها علیه ایران که شاید روزی نبود که در رسانه ها خبری با این مضمون نباشد. وعده ای که به علت تکرارهای زیاد از سوی دولتمردان، سوهان روحی شد برای اذهان عمومی که هنوز منتظر وعده ۱۰۰ روزه دولتشان بودند. هر از چندگاهی رئیس جمهور و برخی مسئولان از رفع تمامی تحریم ها سخن می گویند و فردای آن روز از عدم پایبندی طرف های غربی به رفع تحریم ها! این سیاست یکی به میخ و یکی به نعل موجب شد تا دیگر مردم از واژه هایی همچون؛ تحریم و برجام روی گردان باشند. نکته اینجاست که رئیس جمهور وقتی مدعی می شود؛ تمامی تحریم ها برداشته شده است آیا افکار عمومی این حق را ندارد که بداند دقیقا منظور از تمامی تحریم ها کدام است؟

امام خامنه ای: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

ما نباید خودمان را فریب بدهیم و بگوییم؛ ما دشمنی نکنیم تا آنها دشمنی نکنند.

تحریم ها برداشته نشده. بخشی از تحریم ها را اینها به یک نحوی برداشته اند، منتها در عمل برداشته نشده.

من خواهش می کنم کسانی که دست اندرکارند توجه کنند، دقت کنند؛ مدام نگوییم تحریم ها برداشته شده.

حسن روحانی: ۱۶ ،ذر ۱۳۹۵

در مسئله تحریم جز در مسئله بانکی بقیه تحریم‌ها به طور کامل و صددرصد برداشته شد.

9876514564

تمامی اخبار در «مجله خبری بصیرت افزایی» دارای منبع و پیوند به سایت مرجع می باشند، لذا صحت اخبار مندرج بر عهده منبع آن بوده و «بصیرت افزایی» هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ها ندارد. در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا گزارش دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

*

code

تازه ترین های سیاسی و بین الملل

برو به بالا
پوسته وردپرس