دوشنبه ۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵:۳۱
GMT 12:00
امام علی (ع): سرآمدِ بصیرت، اندیشیدن است. [غررالحکم،ح۵۱۱۶]

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: تمام سیستم ایمنی را به صورت اتوماتیک در مسیرهای راه آهن در دو سه سال گذشته مستقر کرده ایم.

تمام سیستم راه آهن اتوماتیک است +فیلم

    14 views
|  بصیرت افزایی: وزیر راه و شهرسازی گفت: تمام سیستم ایمنی…

شنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۵ :: ۱۶:۰۹

کد خبر : 8229

|  بصیرت افزایی: وزیر راه و شهرسازی گفت: تمام سیستم ایمنی را به صورت اتوماتیک در مسیرهای راه آهن در دو سه سال گذشته مستقر کرده ایم. عباس آخوندی که در ارتباط زنده تلویزیونی با بخش خبری ساعت ۱۴ درباره پیگیری علت حادثه دیروز برخورد دو قطار در مسیر سمنان – شاهرود سخن می گفت افزود : یک سیستم تمام اتوماتیک کنترل قطارها و کنترل مرکزی سیر و حرکت را به عهده دارد.

وی گفت: در ساعت ۶ و ۳۳ دقیقه صبح قطار قبلی متوقف می شود و بلافاصله سیستم مرکزی تراکهای قبلی را قرمز می کند و قطار سمنان را در ۷ و ۱۳ دقیقه متوقف می کند .

وی گفت : بنابراین تلاش شده بود خطای انسانی به حداقل برسد و تمام سیستم آی تی باشد .

وزیر راه و شهرسازی گفت : کنترل ایمنی سوانح روشن می کند که مذاکرات لوکوموتیو ران و مرکز کنترل ترافیک چه بوده است و چرا خواسته سیستم را خاموش کند و چه اشتباهی صورت گرفته است ؟

آخوندی با بیان اینکه در مسیر راه آهن تهران – مشهد ۱۳ میلیون نفر در سال تردد دارند و تمام کارها هوشمند است گفت : به هر صورت این حادثه تلخ رخ داد و من دیروز به افراد آسیب دیده سرکشی و از مصدومان عیادت کردم که خوشبختانه حالشان در وضع خطرناکی نبود .

وی با بیان اینکه تاکنون سه نفر در منطقه سمنان و شاهرود بازداشت شده اند گفت : به همه معاونان خود دستور داده ام تمام اطلاعات این موضوع را در اختیار کمیته بررسی سوانح قرار دهند .

وی با بیان اینکه متاسفانه اکثر مسافران فوت شده در این حادثه تبریزی بودند، گفت: از این بابت بسیار متاسف شدم و به خانواده های داغدیده تسلیت عرض می کنم.
فیلم را از اینجا دریافت نمایید …

نظرات

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به «مجله خبری بصیرت افزایی» می باشد.