بصیرت افزایی

ایران به مفاد برجام پایبند بوده است؛ اسرائیل هم این را تأیید می‌کند !

رئیس‌جمهور آمریکا در نخستین سخنرانی خود پس از پیروزی «دونالد ترامپ»‌ در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر در این کشور تأکید کرد که برجام توافقی چند جانبه است و بر هم زدن آن بدون لطمه به منافع آمریکا ممکن نیست. باراک اوباما با بیان اینکه ایران به مفاد توافق هسته ای موسوم به برجام پایبند بوده گفت کسانی که خواستار بر هم زدن این توافق هستند، باید دلیلی قانع کننده برای این کار داشته باشند. وی ادامه داد: «ما اکنون یک سال شواهد درباره پایبندی ایران به توافق هسته ای داریم و این چیزی است که افسران نظامی اسرائیل هم به آن باور دارند.» رئیس جمهور آمریکا افزود: «توجیه ابطال توافقی که کارساز است و مانع پیگیری سلاح های هسته ای توسط ایران شده، کار دشواری است.»
در سیاسی و بین الملل توسط ‪

|  بصیرت افزایی: «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا امروز دوشنبه به وقت واشنگتن در نخستین سخنرانی مطبوعاتی خود پس از پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تأکید کرد، به ترامپ گفته است که تیم وی در کاخ سفید آمادگی دارد تا انتقال قدرت را تسریع بخشد.

بنا بر این گزارش، رئیس‌جمهوری آمریکا با اشاره ضمنی به شکست «هیلاری کلینتون» کاندیدای حزب دموکرات در برابر رقیب جمهوریخواهش در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر گفت: ما باید زمان بگذاریم و به این بیاندیشیم که چطور ما در حزب دموکرات باید به لحاظ سیاسی سازماندهی شویم».

اوباما در ادامه به برخی موضع‌گیری‌های ترامپ پیش از انتخابات اشاره کرد و گفت: «روابط اصلی آمریکا شامل ناتو در دوره ریاست‌جمهوری رئیس‌جمهور منتخب آمریکا همچنان حفظ خواهد شد».

وی در پاسخ به سوالی درباره انتصاب‌های احتمالی ترامپ در دولت آینده آمریکا اعلام کرد: «تصور نمی‌کنم که مناسب باشد من درباره این انتصاب‌ها اظهار نظری داشته باشم».

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت: «البته من نگرانی‌هایی درباره ریاست‌جمهوری ترامپ دارم. ترامپ در شرایطی به کاخ سفید می‌آید که دستورالعمل‌های سیاسی مشخص شده او بسیار کمتر از روسای جمهور پیشین وی است».

اوباما گفت در نشست چند روز پیش با دونالد ترامپ، اهمیت تعامل با گروه های اقلیت، زنان یا گروه های دیگری که کارزار انتخاباتی امسال موجب نگران آنها شده را به وی گوشزد کرده است.

باراک اوباما با بیان اینکه ایران به مفاد توافق هسته ای موسوم به برجام پایبند بوده گفت کسانی که خواستار بر هم زدن این توافق هستند، باید دلیلی قانع کننده برای این کار داشته باشند.

وی ادامه داد: «ما اکنون یک سال شواهد درباره پایبندی ایران به توافق هسته ای داریم و این چیزی است که افسران نظامی اسرائیل هم به آن باور دارند.»

رئیس جمهور آمریکا افزود: «توجیه ابطال توافقی که کارساز است و مانع پیگیری سلاح های هسته ای توسط ایران شده، کار دشواری است.»

اوباما همچنین گفت تصور می کند دونالد ترامپ بعد از ورود به کاخ سفید و متوجه شدن اینکه برجام، توافقی موثر است، نظرش درباره این توافق را تغییر خواهد داد.

رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که برجام توافقی چند جانبه است و بر هم زدن آن بدون لطمه به منافع آمریکا ممکن نیست.

منبع: حزب الله

تمامی اخبار در «مجله خبری بصیرت افزایی» دارای منبع و پیوند به سایت مرجع می باشند، لذا صحت اخبار مندرج بر عهده منبع آن بوده و «بصیرت افزایی» هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ها ندارد. در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا گزارش دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

*

code

تازه ترین های سیاسی و بین الملل

مناظره‌ زنده شد

بصیرت افزایی: جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری شنبه شب به ریاست عبدالرضا

پخش زنده یا مرده ؟!

بصیرت افزایی: حسین شریعتمداری، مدیرمسئول کیهان طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: امسال
برو به بالا
پوسته وردپرس