دوشنبه ۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴:۳۵
GMT 12:00
امام علی (ع): سرآمدِ بصیرت، اندیشیدن است. [غررالحکم،ح۵۱۱۶]

در دیدار فینال رقابت‌های کشتی آزاد المپیک 2016 ریو، حسن یزدانی آزادکار وزن 74 کیلوگرم ایران به مصاف «انور گدوئف» از روسیه رفت و با نتیجه 6 - 6 از سد این کشتی‌گیر صاحب نام روس عبور کرد و به مدال طلای المپیک 2016 ریو رسید.

سومین مدال طلای کاروان امام رضا(ع) بر گردن حسن یزدانی؛ طلسم ۱۶ ساله کشتی آزاد شکست + فیلم

    23 views
|  بصیرت افزایی: حسن یزدانی نماینده وزن 74 کیلوگرم کشتی…

شنبه, ۲۹ مرداد, ۱۳۹۵ :: ۲:۲۹

کد خبر : 5316

بصیرت افزایی: حسن یزدانی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‎های المپیک ۲۰۱۶ ریو، در دیدار نهایی این وزن به مصاف آنیار گودیف روس رفت و با نتیجه ۶ بر ۶ (به دلیل کسب امتیاز آخر) پیروز شد تا با دستیابی به مدال طلای این وزن طلسم ۱۶ ساله کشتی آزاد ایران در المپیک را شکست.

این دیدار بارها به دلیل آسیب‌دیدگی کشتی‎گیر روس از ناحیه ابرو، متوقف شد. توقف‎های زیاد این رقابت باعث اعتراض تماشاگران شد.

نماینده شایسته کشورمان در دور اول با قرعه استراحت مواجه شده بود، در نخستین دیدار خود در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو مقابل «آنساگ کاستلی» از هائیتی به روی تشک رفت و به‌راحتی این حریف را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. وی در این مرحله «سونر دمیرتاس» از ترکیه را با نتیجه ۷ بر صفر شکست داد و به نیمه‎نهایی رسید.

او در نیمه‎نهایی گالم ژان اوسربایف از قزاقستان را  در کمتر از ۲ دقیقه ۱۰ بر صفر شکست داد و فینالیست شد.

پیش از این، کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزنه برداری مدال طلا را از آن خود کرده بودند. همچنین قاسم رضایی و سعید عبدولی در کشتی فرنگی، کیمیا علیزاده در تکواندو و حسن رحیمی در کشتی آزاد به مدال برنز دست یافته بودند.

آخرین طلای کشتی آزاد ایران در بازی‎های المپیک به سال ۲۰۰۰ و بازی‎های سیدنی برمی‎گردد که علیرضا دبیر در آن زمان به مدال طلا رسیده بود.

سجده  شکر حسن یزدانی پس از پیروزی بر حریف روس و کسب مدال طلای المپیک در کشتی آزاد را اینجا ببینید …

دقیقه آخر کشتی حسن یزدانی و نماینده روسیه را اینجا ببینید …

طنین انداز شدن سرود ایران در سالن مسابقات کشتی پس از کسب مدال طلای المپیک توسط حسن یزدانی را اینجا ببینید …

منبع: تسنیم

نظرات

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به «مجله خبری بصیرت افزایی» می باشد.