بصیرت افزایی

توافق بر روی کاغذ، ایران هراسی در عمل؛ آمریکا اخلال و خدعه می کند تا سرمایه گذار خارجی با ایران معامله نکند!

آمریکا اخلال و خدعه می کند و بعد گلایه می کنند که چرا ما بدبینیم! روی کاغذ می نویسند بانک ها با ایران معامله کنند اما در عمل جوری «ایران هراسی» می کنند تا با ایران معامله نشود. مسئول آمریکایی می گوید شاکله تحریم حفظ شده تا سرمایه گذار خارجی بترسد و نیاید.
در تیتر یک/سیاسی و بین الملل توسط ‪

  رهبر معظم انقلاب صبح امروز در دیدار با کارگران در ادامه سخنان خود تأکید کردند: رسیدن ایران به قله‌ی رفیع تمدن اسلامی، شعار و رجزخوانی نیست بلکه مستند به واقعیات، امکانات، ویژگی‌ها و ظرفیت‌هایی است که توجه به آنها، زمینه‌ساز تحقق این هدف خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: البته دشمن، همچنان دشمنی و ایجاد مانع می‌کند و در رأس این دشمنی نیز آمریکا و صهیونیسم قرار دارند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: آمریکایی‌ها گاهی اوقات از دور گلایه می‌کنند که چرا نسبت به ما بدبین هستید!؟ خب مسائلی را که موجب بدبینی هستند، می‌بینیم و نمی‌توانیم چشمان خود را بر روی آنها ببندیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «انجام مبادلات بانکی با زحمت و کندی زیاد و اخلال آمریکایی‌ها در معاملات بانکی» را نمونه‌ای آشکار از زمینه‌های بدبینی برشمردند و گفتند: اکنون موضوع اختلال در معاملات بانکی را مسئولان نیز می‌گویند اما چرا بانک‌های بزرگ دنیا حاضر به همکاری با ایران نیستند؟
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: علت آنکه بانک‌های بزرگ دنیا حاضر به همکاری با ایران نیستند، «ایران‌هراسی»ای است که آمریکایی‌ها ایجاد کرده و ادامه می‌دهند.
ایشان تأکید کردند: بارها گفته‌ام که نمی‌توان به آمریکایی‌ها اعتماد کرد و اکنون علت این مسئله در حال روشن شدن است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه بر روی کاغذ می‌نویسند و می‌گویند «بانک‌ها با ایران معامله کنند» اما در عمل به‌گونه‌ی دیگری اقدام می‌شود تا «ایران‌هراسی» به‌وجود آید، افزودند: آمریکایی‌ها می‌گویند ایران یک کشور حامی تروریسم است و ممکن است به علت حمایت از تروریسم، مورد تحریم قرار گیرد.
ایشان تأکید کردند: این مطالب چه پیامی را به بانک‌ها و طرف‌های خارجی منتقل می‌کند؟ پیام این مطالب این است که برای معامله با ایران اقدام نکنید و در نتیجه، عملاً بانک‌ها و سرمایه‌داران خارجی از تعامل با ایران به هراس می‌افتند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته درخصوص موضوع تروریسم، آمریکایی‌ها از همه‌ی تروریست‌ها بدتر هستند و براساس اطلاعات موجود، همچنان به ترویست‌های نام‌ونشان‌دار کمک می‌کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به یکی دیگر از شیوه‌های «ایران‌هراسی» دولت آمریکا برای ممانعت عملی از همکاری بانک‌ها و سرمایه‌داران خارجی اشاره کردند و گفتند: آنها ادعا می‌کنند که دلیل همکاری نکردن کشورهای خارجی، اوضاع داخلی ایران است درحالی‌که اکنون امن‌تر از ایران در منطقه وجود ندارد و شرایط داخلی ایران، از خود آمریکا که روزانه چندین نفر کشته می‌شوند و حتی از کشورهای اروپایی امن‌تر است و اوضاع داخلی ایران به کوری چشم دشمنان، بسیار خوب است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید مکرر مقامات آمریکایی بر حفظ شاکله و نظام تحریم‌های ایران را یکی دیگر از روش‌های صریح «ایران‌هراسی برای ممانعت از حضور سرمایه‌گذاران خارجی» برشمردند و خاطرنشان کردند: ما با چنین دشمنی طرف هستیم، و برای هر فعالیتی که می‌خواهیم انجام دهیم، باید وجود این دشمن را مفروض بگیریم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در ۳۷ سال گذشته -به‌رغم دشمنی آمریکا- تأکید کردند: اگر این دشمنی تا صد سال دیگر هم ادامه داشته باشد، به کوری چشم آنها تا صد سال دیگر نیز پیشرفت خواهیم کرد.
ایشان افزودند: آمریکا دشمن است؛ چه به روی او بیاوریم، چه به روی او نیاوریم؛ و چه بر زبان بیاوریم و چه بر زبان نیاوریم، این دشمنی‌ها تمام نخواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، همه‌ی مسئولان سه قوه، دستگاه‌ها و نهادهای انقلاب و همچنین آحاد مردم را به شناخت قدر و قدرت کشور و توانایی‌های آن، توصیه کردند و افزودند: ما همانند امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام مظلوم اما قوی هستیم و اگر از توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود به بهترین، انسانی‌ترین و اسلامی‌ترین شکل استفاده کنیم، قطعاً بر همه‌ی موانع فائق خواهیم آمد.
ایشان تأکید کردند: راه ما هموار نیست اما سنگلاخ هم نیست و اگر به قدرت خود تکیه کنیم، حتماً به موفقیت و پیشرفت‌های بیشتر خواهیم رسید.
رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنان خود به برگزاری مرحله‌ی دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه دهم اردیبهشت در برخی شهرها اشاره کردند و گفتند: اهمیت مرحله‌ی دوم انتخابات کمتر از مرحله‌ی اول نیست و همه‌ی واجدان شرایط رأی دادن، در انتخابات شرکت کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: شرکت در انتخابات تعیین‌کننده است زیرا اگر در پای صندوق‌های رأی حاضر نشویم، این میل و کشش و هویت به صندوق منتقل نمی‌شود.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با گرامیداشت روز کارگر، به مشکلات کارگران و بازنشستگان اشاره کرد و گفت: در دو سال گذشته براساس همدلی و هم‌ز‌بانی شکل‌گرفته میان کارگران و کارفرمایان، شکاف موجود میان تورم و مزد کاهش یافته است.
آقای ربیعی با تأکید بر ضرورت توسعه‌ی بنگاه‌های کوچک و متوسط برای نهادینه شدن گفتمان رشد فقرزداییِ اشتغال‌محور، افزود: «تقویت بیمه‌ها و بیمه کردن ۱۰ میلیون شهروند فاقد بیمه‌ی درمان»، «مبارزه با فقر و فساد»، «بهبود وضعیت کودکان کار»، «گسترش تعاونی‌ها»، «توسعه‌ی درمان به مناطق محروم»، «توانمندسازی با تأکید بر توسعه‌ی فنی و حرفه‌ای»، «تدوین لایحه‌ی حمایت از معلولان و ایجاد شغل و تهیه‌ی مسکن برای آنها»، «اجرایی شدن بیمه‌ی زنان سرپرست خانوار»، «رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی» و «اصرار بر صیانت از شخصیت کارگران» از مهمترین برنامه‌ها و فعالیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

تمامی اخبار در «مجله خبری بصیرت افزایی» دارای منبع و پیوند به سایت مرجع می باشند، لذا صحت اخبار مندرج بر عهده منبع آن بوده و «بصیرت افزایی» هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ها ندارد. در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا گزارش دهید.

تازه ترین های تیتر یک

برو به بالا
پوسته وردپرس