بصیرت افزایی

چرا احتمال ردصلاحیت سیدحسن خمینی در انتخابات خبرگان زیاد است؟

در سیاسی و بین الملل توسط ‪
  از تردید در صلاحیت علمی تا مواضع مبهم سیاسی!
 اگر سید حسن خمینی از شرکت در آزمون خبرگان سر باز زند، به طور طبیعی رد صلاحیت خواهد شد. از سوی دیگر، شرکت او در آزمون و عدم توفیق وی هم با توجه به سن کم و سابقه کوتاهش در علوم فقهی، چندان دور از انتظار نیست.
شورای نگهبان قانون اساسی شرایط آزمون کاندیداهای انتخابات خبرگان رهبری را اعلام کرده که بر اساس آن، سید حسن خمینی باید در این آزمون شرکت کند.
به گزارش گروه سیاسی صراط، به محض اعلام حضور نوه امام (ره) در انتخابات خبرگان، اخباری از سوی اطرافیان وی منتشر شد که استقبال تلویحی وی از آزمون خبرگان را تایید می کرد. این وضعیت اما چندان دوام نیاورد و بلافاصله جوسازی ها در خصوص اینکه “سید حسن خمینی نیازی به شرکت در آزمون خبرگان ندارد” آغاز شد.
اما اعلام شرایط شرکت کنندگان در آزمون، نشان داد که سید حسن خمینی باید در این آزمون شرکت کند. در ادامه جوسازی ها برای عبور دادن وی از آزمون خبرگان، حتی توصیه هاشمی رفسنجانی به او برای شرکت در این آزمون هم تکذیب شد.
به این ترتیب، شایعات در مورد تصمیم نهایی او در خصوص شرکت در آزمون خبرگان به اوج رسید. یکی از این شایعات بر تصمیم وی برای عدم شرکت در آزمون تاکید دارد. از سوی دیگر، به نظر می رسد اصلاح طلبان و اطرافیان نوه امام(ره) بی آنکه صراحتا این موضوع را اعلام کنند، از عدم توفیق سید حسن خمینی در آزمون خبرگان به شدت نگرانند. جوسازی های اخیر برای بالاتر دانستن شان او از شرکت در آزمون مذکور را می توان در همین راستا ارزیابی کرد.
به طور کلی، در وضعیت فعلی، اگر سید حسن خمینی از شرکت در آزمون خبرگان سر باز زند، به طور طبیعی رد صلاحیت خواهد شد. از سوی دیگر، شرکت او در آزمون و عدم توفیق وی هم با توجه به سن کم و سابقه کوتاهش در علوم فقهی، چندان دور از انتظار نیست.
این در حالی است که شورای نگهبان به جز صلاحیت علمی، باید صلاحیت سیاسی داوطلبان را نیز بررسی کند که با مرور مواضع سیاسی داماد آیت‌الله بجنوردی به ویژه در مقاطعی مانند فتنه ۸۸، رد صلاحیت او دور از انتظار نخواهد بود.
نوه بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حتي در اين ايام كه رئيس دولت اصلاحات ممنوع التصوير بوده و اطرافيانش نه تنها از فتنه سال ٨٨ اعلام برائت و عذرخواهي نكرده بلكه همچنان بر مواضع خود پافشاري مي كنند نيز به هم نشيني و هم صحبتي با آنها پرداخته و از ثبت عكس يادگاري با آنها غافل نمي شود.
همه اين اقدامات شائبه برانگيز وي مي تواند در مرحله احراز صلاحيت نامزدهاي خبرگان رهبري اين روحاني هم نام امام (ره) با مشكل جدي مواجه كند، چه آنكه اگر سيد حسن خميني به قصد حضور در پارلمان براي نمايندگي مردم هم ثبت نام بعمل مي آورد، با اين مواضع و اقدامات مشكوك رد صلاحيتش بعيد به نظر نمي رسيد.

تمامی اخبار در «مجله خبری بصیرت افزایی» دارای منبع و پیوند به سایت مرجع می باشند، لذا صحت اخبار مندرج بر عهده منبع آن بوده و «بصیرت افزایی» هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ها ندارد. در صورتیکه خبری باعث نقض حقوق شما شده است، لطفا گزارش دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

*

code

تازه ترین های سیاسی و بین الملل

برو به بالا
پوسته وردپرس