بصیرت افزایی http://basiratafzaei.ir ما با انقلاب اسلامی، عهد اخوت بسته ایم Wed, 18 Oct 2017 15:55:58 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.2 او وزیر خارجه واقعی ایران است http://basiratafzaei.ir/post/24767 http://basiratafzaei.ir/post/24767#respond Wed, 18 Oct 2017 15:55:58 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24767 بصیرت افزایی: روزنامه آمریکایی واشنگتن اگزامینر نوشت: این قاسم سلیمانی بود که توانست یک معامله را میان اتحادیه میهنی کردستان، شبه‌نظامیان […]

نوشته او وزیر خارجه واقعی ایران است اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: روزنامه آمریکایی واشنگتن اگزامینر نوشت: این قاسم سلیمانی بود که توانست یک معامله را میان اتحادیه میهنی کردستان، شبه‌نظامیان شیعه و نیروهای ارتش ملی عراق در مورد باز پس گرفتن کرکوک بدون خونریزی ترتیب بدهد.

حتی سنّی‌های عراق هم این روزها برای جلوگیری از خونریزی هرچه بیشتر در عراق به سلیمانی متوسل می‌شوند، زیرا او به کاهش بحران‌های بیشتر در منطقه فکر می‌کند.

سفر اخیر سلیمانی به مسکو، نقش و مأموریت واقعی سلیمانی را مشخص می‌سازد؛ وزیر خارجه واقعی ایران آن کسی نیست که شما فکر می‌کنید، بلکه وزیر خارجه ایران، ژنرال قاسم سلیمانی است.

منبع: مشرق نیوز

نوشته او وزیر خارجه واقعی ایران است اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24767/feed 0
برجام مرده برای ما فایده ندارد http://basiratafzaei.ir/post/24764 http://basiratafzaei.ir/post/24764#respond Wed, 18 Oct 2017 15:39:29 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24764 بصیرت افزایی: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه همایش آینده‌پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت در دانشگاه […]

نوشته برجام مرده برای ما فایده ندارد اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه همایش آینده‌پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت در دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: برجام تا وقتی خاصیتی داشته باشد برای ما معتبر است، ولی اگر فقط ما را از فعالیت‌های هسته‌ای منع کند دیگر خود به خود لغو شده است.
وی با تاکید بر اینکه درباره برجام نه با آمریکا و نه اروپا مذاکره مجدد نمی‌کنیم گفت: اگر کوچکترین نقضی صورت گیرد، به طور قطع برخورد مناسبی خواهیم داشت، چون ادامه برجامِ مرده و بی‌روح برای ما فایده ندارد.
رضایی با اشاره به اینکه آمریکا می‌خواهد ظاهر برجام را حفظ کند، اما در باطن موجود بی‌خاصیتی باشد افزود: فشار‌های آمریکا برای این است که مانع همکاری کشور‌های اروپایی با ایران شود.
وی همچنین با اشاره به تحولات کردستان عراق و اینکه ایران در آزاد سازی کرکوک دخالتی نداشته است گفت: آقای بارزانی با کار‌های خودش شمال عراق را ده سال به عقب برد و این شهر به دست نیرو‌های مردمی و دولت عراق آزاد شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته برجام مرده برای ما فایده ندارد اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24764/feed 0
اگر طرف مقابل برجام را پاره کند، ما آن را ریز ریز می‌کنیم http://basiratafzaei.ir/post/24761 http://basiratafzaei.ir/post/24761#respond Wed, 18 Oct 2017 14:20:24 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24761 بصیرت افزایی: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان […]

نوشته اگر طرف مقابل برجام را پاره کند، ما آن را ریز ریز می‌کنیم اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه میهن را مایه امید به آینده درخشان ایران خواندند و با اشاره به ضرورت هوشیاری در مقابل مکر و حیله شیطان بزرگ، خطاب به مردم، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی هفت نکته مهم را درباره قضایای اخیر پیرامون برجام مورد تأکید قرار دادند.
حضرت آیت الله خامنه ای، وابستگی سیاسی را بسیار خطرناک و مایه توسری‌خوری ملتها دانستند و با اشاره به قطع کامل وابستگی ایران به امریکا خاطرنشان کردند: دشمن با رصد تحولات و فعالیتهای جمهوری اسلامی ایران، از تبدیل ایران از «کشوری عقب افتاده و وابسته» به کشوری «اثرگذار، متنفذ و برخوردار از اقتدار روزافزون سیاسی، دفاعی و علمی»، کاملاً عصبانی و به‌شدت نگران است.
رهبر انقلاب، دشمنی رژیم امریکا با ملت ایران را از همان روزهای اول پیروزی انقلاب یادآور شدند و افزودند: آن روزها نه مسئله انرژی هسته ای مطرح بود و نه موشک و نفوذ منطقه ای، اما امریکایی ها فهمیده بودند که با پیروزی انقلاب، ایران را به‌عنوان کشوری «زیردست، مطیع و بسیار پرمنفعت» از دست داده اند.
حضرت آیت الله خامنه ای، الگو شدن ایران در ذهن ملتها را موجب خشم و نا امیدی بیشتر سلطه گران خواندند و افزودند: ملت ایران در چهل سال اخیر به جهانیان ثابت کرده است که می‌توان از ابرقدرتها نترسید، در مقابل آنها ایستادگی کرد و با وجود تحریم ها و فشارها، به رشد و پیشرفت روزافزون نیز دست یافت.
ایشان، پیشرفتهای نظامی و موشکی ایران در عین تحریم کامل را موجب حیرت و حتی تحسین برخی دشمنان کینه ورز خواندند و افزودند: مقاله چند سال قبل یک ژنرال صهیونیست در این خصوص، نمونه ای از این واقعیت است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه «نمی خواهیم وقت جلسه خوب و مفید با نخبگان جوان را با پاسخگویی به رئیس جمهور امریکا ضایع کنیم»، افزودند: با وجود این، همه باید به یک نکته مهم توجه کنیم و آن، ضرورت شناخت دشمن است زیرا هر ملتی دشمنانش را نشناسد و او را دوست یا بی‌طرف بداند، حتماً مورد تهدید و در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
ایشان افزودند: امیرمؤمنان در نهج البلاغه می فرمایند «خواب نمی روم و می فهمم که در اطرافم چه می گذرد»، و ملت و مسئولان ایران نیز نباید دچار خواب گرفتگی و غفلت شوند چرا که در این صورت به ما شبیخون می زنند و غارت می شویم.
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به پاسخ های خوب و درست مسئولان کشور به اباطیل ترامپ، رئیس جمهور و هیأت حاکمه امریکا را به علت درک نکردن تحولات ایران و منطقه، دچار «عقب افتادگی ذهنی» خواندند و خاطرنشان کردند: آنها می خواهند ایرانِ جوان، مؤمن، انقلابی و پیشرفته را به ۵۰ سال قبل برگردانند، البته معلوم است که این کار، شدنی نیست اما آنها به علت عقب‌ماندگی از درک این واقعیت عاجزند و به همین علت دچار اشتباه محاسباتی و شکست‌های پی در پی از ملت ایران شده و می شوند.
رهبر انقلاب، رژیم بسیار شرور امریکا را به تعبیر حقیقتاً درست امام راحل «شیطان بزرگ» و «شیطان اکبر» خواندند و خاطرنشان کردند: نظام امریکا، کارگزار شبکه خطرناک و خبیث صهیونیزم بین الملل، دشمن ملت‌های مستقل و عامل اغلب جنگها در منطقه و جهان است و مانند زالو درصدد مکیدن دار و ندار ملت‌هاست.
ایشان با یادآوری سخنان ترامپ در مبارزات انتخاباتی مبنی بر بوجود آمدن داعش به‌دست امریکا افزودند: طبیعی است که سردمداران امریکا اکنون علیه سپاه پاسداران که اهداف خطرناک امریکا و داعش را در منطقه سد کرده است، نعره بکشند و سخنرانی کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای، خنثی شدن نقشه های امریکا در منطقه از جمله در سوریه، لبنان و عراق را علت دیگر عصبانیت و خشم مقامات امریکایی برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی نقشه های شوم امریکا را برهم زده است.
رهبر انقلاب اسلامی پس از تبیین علل عصبانیت و ناامیدی امریکایی ها به بیان هفت توصیه مهم به مردم، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی درباره قضایای اخیر پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه ای در اولین نکته تأکید کردند: همه یقین و مسلم بدانند که امریکا این بار هم از ملت انقلابی ایران تودهنی و شکست خواهد خورد.
توصیه دوم رهبر انقلاب، «پرهیز از غفلت در مقابل مکر و حیله امریکا» بود.
ایشان خاطرنشان کردند: نباید بلاهت نشان دادن رئیس جمهور امریکا، موجب شود که از مکر و توطئه دشمن غافل شویم و آن را حقیر بشماریم، بلکه باید همه با تدبیر و هوشیاری و آمادگی کامل در صحنه باشیم.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته جنگ نظامی اتفاق نمی افتد اما مسائلی هست که اهمیتش از جنگ کمتر نیست، بنابراین باید پیش بینی کنیم و مراقب باشیم.
رهبر انقلاب در توصیه سوم، به دشمنی امریکا با عناصر قدرت ایران اشاره و تأکید کردند: برعکسِ دشمن، همه باید این عناصر را تقویت کنیم.
ایشان علم و قدرت دفاعی را از جمله عناصر اصلی قدرت ملت ایران خواندند و افزودند: توان موشکی باید به کوری چشم دشمن هر روز افزایش یابد.
حضرت آیت الله خامنه ای اقتصاد را از دیگر عناصر قدرت ایران برشمردند و تأکید کردند: باید به کاهش وابستگی و افزایش قدرت درون زای اقتصادی اهتمام جدی کرد.
رهبر انقلاب در همین زمینه یادآور شدند: بارها گفته ایم که با سرمایه گذاری خارجی از جمله غربی ها مشکلی نداریم اما نباید اقتصاد کشور به ستونی متکی باشد که با نعره شخصی مثل ترامپ بلرزد.
ایشان افزودند: اقتصاد ایران باید به «ستونِ توان و ظرفیت داخلی» تکیه کند و سیاستهای اعلام شده اقتصاد مقاومتی، پیگیری و اجرا شود.
«بی اعتنایی به القائات دشمن»، چهارمین توصیه مهم رهبر انقلاب درباره قضایای اخیر است.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: در برجام دشمن القا می کرد اگر توافق حاصل شود دشمنی ها برطرف می شود، توافق کردیم اما دشمنی ها بیشتر هم شد.
ایشان تأکید کردند: امروز هم نباید مطالبی مطرح شود که اگر مثلاً در فلان قضیه توافق نکردیم چنین و چنان می شود، این از القائات مورد نظر دشمن است و ما باید بی اعتنا به این القائات، مصالح خودمان را خودمان بفهمیم و آن را از دشمن نشنویم.
پنجمین توصیه رهبر انقلاب اسلامی یعنی افزایش قدرت دفاعی بر تجربه دفاع مقدس متکی بود.
ایشان خاطرنشان کردند: در آن سالها که تهران زیر موشکباران صدام و حامیان غربی اش بی دفاع بود، جوانان کشور برای حل این معضل از صفر شروع کردند و به تدریج به چنان توانایی دست یافتند که دشمن وقتی توانایی مقابله به مثل ما را دید، متوقف شد.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اکنون نیز باید توان دفاعی کشورمان را افزایش دهیم تا دشمنان گستاخ و جَری نشوند و به حمله و دست از پا خطا کردن، تشویق نگردند.
رهبر انقلاب در توصیه بعدی به موضوع رفتار اروپایی ها در مسئله اخیر پرداختند.
ایشان گفتند: اروپایی ها با درک اینکه برجام به نفع آنها و امریکایی هاست، با سخنان رئیس‌جمهور امریکا درباره پاره کردن برجام مخالفت کردند که این موضعگیری خوب است اما کافی نیست.
رهبر انقلاب گفتند: تا طرف مقابل، برجام را پاره نکند، ما آن را پاره نمی‌کنیم، اما اگر برجام را پاره کنند ما آن را ریز ریز می کنیم.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اروپایی ها باید مقابل اقدامات دولت امریکا از جمله نقض برجام همچون تحریم هایی که انتظار دارند از کنگره بیرون بیاید بایستند و از هم صدایی با امریکایی‌ها در مسائلی نظیر قدرت دفاعی ایران و حضور ایران در منطقه بپرهیزند چرا که ما مطلقاً هم آوازی اروپایی ها با زورگویی های امریکا را قبول نمی کنیم.

رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: آنهایی که موشک و سلاح اتمی دارند ملت ایران را از داشتن موشک ۲ یا ۳ هزار کیلومتری نهی می کنند، این موضوع و دیگر مسائل مربوط به ایران به شما چه ربطی دارد؟
آخرین توصیه رهبر انقلاب، «جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی و اصول آن» از جمله تولید داخلی، منع واردات غیرضروری، جلوگیری از قاچاق کالا و ایجاد اشتغال بود.
ایشان خاطرنشان کردند: بیش از نیمی از سال، گذشته است و باید برای تحقق اهداف و جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از حرفهای انتخاباتی، تلاش مضاعف شود تا اقتصاد ایران از اتکاء به نفت، به اقتصادی مبتنی بر ارزش افزوده تبدیل شود.
رهبر انقلاب اسلامی، در بخش دیگری از سخنانشان، دیدار با نخبگان جوان را جلسه ای شیرین و مطلوب و سرشار از امید به آینده و افق های پیش رو خواندند و با تأکید بر اینکه نخبگان، نعمت های الهی هستند و باید شکر این نعمت را بجا آورد، گفتند: من عمیقاً و قویاً، نخبه‌باور هستم و مسئولان نیز باید باور کنند که نخبه داریم و این نخبه ها می توانند سرنوشت کشور را تغییر دهند.
ایشان، پیشرفت علمی را زمینه ساز اقتدار کشور دانستند و خاطرنشان کردند: کشور ما با وجود سابقه درخشان در زمینه علم، متأسفانه در دوران سلطه بیگانگان از قافله علم عقب افتاد که باید این عقب افتادگی جبران شود.
رهبر انقلاب اسلامی، اصلی ترین راه جلوگیری از غرب زدگی کشور را، از بین بردن وابستگی دانستند و با تأکید بر اینکه از عناصر اصلی رهایی از وابستگی، پیشرفت علمی است، خاطرنشان کردند: در مسیر پیشرفت علمی و فناوری نباید هیچ مانعی از جانب دستگاههای مختلف بوجود آید.
حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به ظرفیت های فوق العاده کشور، بستر پیشرفت علمی و فناوری را مهیا دانستند و با ابراز رضایت از اقدامات بنیاد نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری افزودند: البته نباید به این حد از پیشرفت قانع بود، زیرا تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود به یک نکته اساسی اشاره کردند و گفتند: در پیشرفت علمی باید رویه‌سازی و جریان‌سازی شود تا سلائق و روشهای مدیریتی در دولتهای مختلف، در این مسیر تأثیرگذار نباشد و پیشرفت علمی کشور متوقف نشود.
حضرت آیت الله خامنه ای چند نکته را نیز درخصوص مسائل مرتبط با علم و فناوری بیان کردند.
«افزایش کیفیت ضوابط شرکتهای دانش بنیان»، «لزوم افزایش بودجه علم و فناوری»، «مدیریت صحیح منابع مالی در این بخش» و «ضرورت ارتقاء کیفیت مقالات علمی»، نکاتی بود که رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره کردند.
ایشان، معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان را به استفاده بیش از پیش از ظرفیت های دستگاهها، توصیه مؤکد کردند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین گفتند: باید برای صنعت کشور، فکری اساسی شود زیرا صنعت گرفتار آفت مونتاژکاری شده است و تا وقتی که این آفت وجود دارد، نوآوری مورد توجه قرار نخواهد گرفت و تحرک و کار علمی نیز متوقف خواهد شد و در چنین شرایطی، میان دانشگاه و صنعت، ارتباطی برقرار نخواهد بود.
ایشان به موضوع لزوم اهمیت دادن به فعالیتهای فرهنگی در معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان نیز اشاره کردند و افزودند: خطرناک تر و تلخ تر از ترور فیزیکی که در سالهای گذشته انجام شد و تعدادی از دانشمندان ما شهید شدند، اسیر فکری و فرهنگی شدنِ دانشمندان است، بنابراین نخبگان باید با تقوا از خود مراقبت کنند.
رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنان خود، شرایط امروز و جهت گیری کشور را بهترین فرصت برای جوانان به منظور افزایش ایمان، تلاش علمی در جهت پیشرفت و برطرف کردن اشکالات دانستند و گفتند: مطمئن هستم که شما جوانان، ایرانی به مراتب بهتر، پیشرفته تر و منظم تر، پیشِ رو خواهید داشت.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

نوشته اگر طرف مقابل برجام را پاره کند، ما آن را ریز ریز می‌کنیم اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24761/feed 0
هرگاه به آمریکا لبخند زدیم، ضربه خوردیم http://basiratafzaei.ir/post/24757 http://basiratafzaei.ir/post/24757#respond Tue, 17 Oct 2017 15:26:44 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24757 بصیرت افزایی: حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع دانشجویان دانشگاه‌های مشهد با اشاره به سخنان و اقدامات خصمانه رئیس […]

نوشته هرگاه به آمریکا لبخند زدیم، ضربه خوردیم اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع دانشجویان دانشگاه‌های مشهد با اشاره به سخنان و اقدامات خصمانه رئیس جمهور و دولت آمریکا، اظهار داشت: مشابه ادبیات ترامپ در دولت بوش به‌کار گرفته شد و او ملت ایران را محور شرارت خواند، آن‌هم در حالی‌که مانند امروز، دولت وقت از لبخند به آمریکا، مذاکره با آن و ذوب‌کردن یخ‌های بی‌اعتمادی حرف می‌زد و بیشترین شعار تنش‌زدایی داده شد.
وی خاطر نشان کرد: هر گاه به آمریکا لبخند زدیم، ضربه خوردیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: رئیس‌جمهور مخلوع مصر پس از سرنگونی، گفت “هر کس لباس امریکا به تن کند، عاقبت عریان خواهد ماند”.
وی تصریح کرد: امریکایی‌ها به‌دنبال پاره کردن برجام نیستند بلکه می‌خواهند الگوی برجام را به حوزه امنیت و توان دفاعی ملت ایران تعمیم دهند و با کاهش قدرت کشور، به خیال خود، ایران را به عراق و لیبی تبدیل کنند.
تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: اکنون که لحن آمریکا درشت شده، برخی می‌گویند باید به قدرتهای اروپایی پناه ببریم، همانگونه که تا لبخند آمریکا را دیدند گفتند امریکا همه کاره است و باید کار را با کدخدا ببندیم.
وی ادامه داد: برنامه آنها این است که آمریکا به فشار و تهدید و توهین روی می‌آورد و اروپا با تکیه بر این تهدیدها، برای امتیازگیری و مذاکره جلو می‌آید، مشابه آنچه در آغاز پرونده هسته‌ای انجام شد. متأسفانه پس از برجام، به فشار علیه ایران حریص‌تر هم شده‌اند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هیچکس مخالف تعامل با کشورهای اروپایی نیست، گفت: اما آیا هیچ کشور مقتدری اجازه می‌دهد اراده بیگانه در حوزه‌های حساس دفاعی و امنیتی‌اش، در قالب مذاکره و گفتگو بر او دیکته شود؟ امروز آمریکا و ۳ کشور اروپایی در پی محقق کردن این تهدید، علیه امنیت ملی و منافع مردم ایران هستند.
وی افزود: از نظر آمریکایی‌ها، ایران پس از برجام باید به موجودی مهارشده و سر به زیر تبدیل می‌شد اما در عمل برعکس شد و همه رؤیاها و آرزوهای آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه به کابوس تبدیل شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی خاطرنشان کرد: وقتی دشمن از فشار اقتصادی به ملت ناامید می‌شود که ما مسئولان، آرامش و رفاه مردم را با کار جهشی در اقتصاد تأمین کنیم و اقتصاد و معیشت ملت را معطل لبخند امروز یا اخم فردای بیگانگان نگذاریم.
وی با بیان اینکه مواضع هماهنگ مسئولان و نخبگان در مقابل گستاخی رئیس‌جمهور امریکا، یک امر لازم است، گفت: یکی از اهداف امریکا از اعمال فشار به کشور، ایجاد دعواهای داخلی است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان تصریح کرد: تبعیت ما مسئولان از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی و دنبال کردن منافع ملی می‌تواند دشمن را در تحقق هدف خود ناکام کند؛ به‌شرط آنکه منحصر در لفظ نباشد و در عمل هم اقدام شود.

منبع: آستان نیوز

نوشته هرگاه به آمریکا لبخند زدیم، ضربه خوردیم اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24757/feed 0
سخنان ترامپ با آگاهی و ایستادگی مردم بی‌اثر شد http://basiratafzaei.ir/post/24754 http://basiratafzaei.ir/post/24754#respond Tue, 17 Oct 2017 15:18:57 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24754 بصیرت افزایی: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌‌جمهور عصر سه‌‌‌شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با تقدیر از یکپارچگی و هوشیاری مسئولان، احزاب و مردم […]

نوشته سخنان ترامپ با آگاهی و ایستادگی مردم بی‌اثر شد اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌‌جمهور عصر سه‌‌‌شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با تقدیر از یکپارچگی و هوشیاری مسئولان، احزاب و مردم در قبال سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: سخنان اخیر ترامپ با آگاهی و ایستادگی مردم بی‌اثر شد.

وی با اشاره به اینکه تمام برنامه‌ریزی‌های بدخواهان این بود که همزمان با این سخنان، مردم را در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی نگران و ناامید کنند، افزود: ثبات و آرامش در بازار و شاخص‌های اقتصادی، نشان داد که امروز اقتصاد ایران در برابر فشارهای سیاسی خارجی مقاوم شده و تأثیر نمی‌پذیرد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی به مخالفت‌ها و دشمنی‌های آمریکا از بدو انقلاب اسلامی تاکنون اشاره کرد و گفت: در عین حال اینگونه سخنان سخیف و نادرست نسبت به ملت ایران از سوی رؤسای جمهور آمریکا بی‌سابقه است و قبل از هر چیز نشانه اختلافات و عدم مشروعیت داخلی آنها و از سوی دیگر نگرانی از افزایش قدرت منطقه‌ای و نقش فزاینده ایران در مناسبات بین‌المللی است.

حجت‌الاسلام روحانی تظاهر به عهدشکنی توسط رؤسای جمهور آمریکا را نیز بی‌سابقه دانست و افزود: از یک سو لغو تعهدات ملی و دولت قبلی آمریکا مانند بیمه اجتماعی و از دیگر سو لغو تعهدات دوجانبه و بین‌المللی مثل پیمان آب و هوایی پاریس، یونسکو و قراردادهای تجاری، دولت فعلی آمریکا را در مسیر انزوا و بی‌اعتباری قرار داده است.

وی به عکس‌العمل جامعه جهانی به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران و توافق هسته‌ای نیز اشاره و تصریح کرد: حتی متحدین سنتی آمریکا مثل اروپا نه‌تنها با دولت آمریکا همراهی نکردند، بلکه بلافاصله و صراحتاً طی بیانیه و سخنرانی اعلام مخالفت و تأکید کردند که در کنار برجام می‌مانند و به همکاری با ایران ادامه می‌دهند.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به تبلیغات سنگین دولت آمریکا و لابی صهیونیستی مبنی بر اعلام استراتژی جدید و برنامه اجرایی آن در برابر ایران، گفت: رئیس‌جمهور آمریکا چیزی جز تکرار اتهامات بی‌اساس و ادعاهای کهنه نداشت و وحدت داخلی و امیدواری مردم از یک طرف و حمایت یکپارچه جهانی از برجام و همکاری با ایران، مسئولان سیاسی دولت ایالات متحده را به عقب‌نشینی و بازنگری سیاست‌ها مجبور خواهد کرد.

حجت‌الاسلام روحانی اعتماد مردم به نظام و دولت و امید آنان به آینده را بزرگترین سرمایه برای ایستادگی در برابر بدخواهی‌ها دانست و اظهار امیدواری کرد که قوا، نهادها و چهره‌های سیاسی در کنار مردم مقوّم وحدت و انسجام ملی باشند.

در ادامه  این جلسه گزارشی از ساماندهی شیوه‌های پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ارائه گردید و روسای منتخب ۱۲ دانشگاه کشور نیز اعلام شدند.

بر این اساس، دکتر طاهره چنگیز مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دکتر محمد حاجی آقاجانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علی حق‌بین ریاست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر سیدعباس موسوی ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر سعید کشمیری ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر مسعود ناصری‌پور ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر حمیدرضا رشیدی‌نژاد ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دکتر محمود رضا مرادی ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دکتر اورنگ ایلامی ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر عباسعلی کریمی ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر ایرج نظری ریاست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز و دکتر پرویز قزلباش ریاست دانشگاه علوم پزشکی زنجان را عهده‌دار شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نوشته سخنان ترامپ با آگاهی و ایستادگی مردم بی‌اثر شد اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24754/feed 0
نوبخت: چرا عده‌ای گرا می‌دهند منابع مالی کم داریم؟ http://basiratafzaei.ir/post/24751 http://basiratafzaei.ir/post/24751#respond Tue, 17 Oct 2017 15:13:39 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24751 بصیرت افزایی: محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه به تازگی در نشست خبری خود گفته است:  «من […]

نوشته نوبخت: چرا عده‌ای گرا می‌دهند منابع مالی کم داریم؟ اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه به تازگی در نشست خبری خود گفته است: 

«من از کسانی که با دولت مخالفت‌هایی دارند تقاضا می‌کنم در حال حاضر وحدت را در کشور به نمایش بگذارند و مدام نگویند که منابع مالی ما برای اداره کشور کم است. کسانی که بیرون از مرزها نشسته‌اند اگر ببینند که ما وضعیت اقتصادی خوبی نداریم و منابع مالی در اختیارمان کافی نیست در اقداماتشان جری‌تر می‌شوند…چرا عده‌ای در داخل کشور می‌خواهند گرا بدهند که منابع مالی کم داریم؟ ما منابع مالی داریم و با همان هم می‌توانیم به توسعه کشور بپردازیم.»[۱]

نوبخت، منتقدان دولت و تمام مردم ایران اما حکماً نیک به یاد دارند که رئیس‌جمهور روحانی در اوان آغاز به کار دولت خود عبارت «خزانه خالیست» را به کار برد.

او حتی در ابتدای دولت دوم خود نیز طی سخنانی در هنگام دفاع از وزرای پیشنهادی‌اش گفت: «من می‌گفتم خزانه خالی تحویل گرفتیم ولی دیدیم صندوق‌ها هم خالی بود»[۲]

صد البته ما می‌دانیم که نوبخت قصدی برای کنایه زدن به رئیس خود یعنی آقای روحانی نداشته است اما این گذشته است که آقای روحانی و معاریف دولت و اصلاحات را رها نمی‌کند.

گذشته‌ای که البته مردم ایران در همان روزها هم می‌دانستند که حرف‌های آقای روحانی با انگیزه‌های مختلفی گفته می‌شود و حقیقت هم ندارد چون کشور دارد بدون سختی اداره می‌شود، شاهد قحطی و تعطیلی بانک‌ها نیستیم و این حجم سیاه‌نمایی از اقتصاد ایران صرفاً به این دلیل است که جای بیشتری برای برجام باز شود.

با تمام این اوضاع اما نظام اسلامی و مردم از آن روزهای تلخ و از آن حجم سیاه‌نمایی‌ها عبور کردند و کار را به جایی رساندند که حالا خود اعتدالیون در حال پس گرفتن دانه به دانه‌ی مواضع سابق خود هستند و بصورت غیر حضوری ابراز عذرخواهی می‌کنند.

ولی اینکه تاریخ و آیندگان هم این عذرخواهی را بپذیرند و از بابت کند شدن سرعت پیشرفت کشور، جری‌تر شدن دشمن و آسیب‌هایی ولو کوچک که دامن کشور را در مقطعی گرفت، مسببین حادثه را عفو کنند؛ مسئله دیگریست…

منبع: خبرگزاری فارس

 

***

۱_ http://www.isna.ir/news/96072513997/

۲_ http://jamejamonline.ir/online/2962752396564340636

نوشته نوبخت: چرا عده‌ای گرا می‌دهند منابع مالی کم داریم؟ اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24751/feed 0
داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟ http://basiratafzaei.ir/post/24747 http://basiratafzaei.ir/post/24747#respond Tue, 17 Oct 2017 15:03:25 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24747 بصیرت افزایی: پرویز فتاح امروز در سی و یکمین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مشکلات پیش روی […]

نوشته داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟ اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: پرویز فتاح امروز در سی و یکمین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مشکلات پیش روی درآمدهای دولت گفت: من در ارتباط با قطع یارانه‌ها از یک سال پیش با آقای رئیس جمهور روحانی صحبت کردم و گفتم که من مسئولیت قطع یارانه‌ها را می‌پذیرم.

وی خطاب به رئیس جمهور افزود: از چه می‌ترسید که یارانه‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم به هر حال این کارها فحش‌خوری هم دارد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه صحبت‌های خود خطاب به روحانی گفت: شما (رئیس جمهور) بگویید که هر کسی نیازمند است بیاید کمیته امداد. مردم ما فهیم و بزرگ هستند و مسائل را درک می‌کنند چرا ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه را می‌دهید در حالی که می‌شد این هزینه را که نیمی از مبلغ یارانه‌ها است حذف کرد.

فتاح در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به رئیس جمهور گفت: حداقل ۲۰ میلیارد تومان میزان قاچاق شماست که اگر ۵۰ درصد آن کنترل شود ۱۰ میلیارد دلار کمتر قاچاق به کشور می‌آید آیا نمی‌توانیم جلوی آنها را بگیریم؟وی دوباره خطاب به رئیس جمهور گفت: شما که می‌روید ۲ داعشی در روستایی در کرمانشاه «قایم» پنهان شده‌اند جزغاله کرده‌اید نمی‌توانید جلوی دو کانتینر قاچاق در روز روشن را بگیرید. شما که این توانمندیها را دارید.

رئیس کمیته امداد گفت: مبارزه با قاچاق فقط اراده می‌خواهد آیا کسی این حرف را از تو می‌پذیرد که نمی‌شود جلوی قاچاق را گرفت. اگر ۱۰ میلیارد دلار از میزان قاچاق را کم کنیم اشتغالی در کشور ایجاد می‌شود.رئیس کمیته امداد امام خمینی در ادامه صحبت‌های خود گفت: وسعت فقر زیاد شده است که دلیل این امر اقتصاد بیمار کشور است.

وی افزود: زمانی که در کشور قاچاق در این سطح وجود دارد یعنی در کنار آن فقر نیز وجود دارد و وقتی واردات در این سطح وجود داشته باشد ایرانی‌ها بیکار می‌مانند و چینی‌ها و کره‌ای‌ها به جای ما کار می‌کنند.

فتاح گفت: در این شرایط دولت نیز فقیر است. در این ماه حقوق بعضی از پرسنل را نمی‌توانستیم بگیریم که این شرایط در برخی از سازمان‌های دیگر نیز وجود دارد. وضعیت صادرات کشور مناسب نیست و کالای قاچاق نیز به کشور می‌آید.

وی تاکید کرد: در صورتی که قصد رفع این مشکلات را داریم باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

رئیس کمیته امداد در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه سال قبل برای تخصیص بودجه به کمیته امداد یک هزار میلیارد تومان داده‌اند گفت: قرار شد این وام در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به افراد تحت پوشش کمیته امداد تا سقف ۱۵ میلیون تومان اختصاص یابد.

فتاح افزود: به لطف خدا از بانک‌ها ۱۱۰۰ میلیارد تومان جذب کردیم و بانک‌ها همکاری خوبی در این زمینه با ما داشتند که این همکاری دستوری نیز نبود.

افراد تحت پوشش کمیته امداد ۱۰ درصد کاهش یافت

وی گفت: در کنار ۱۱۰۰ میلیارد تومانی که از بانک‌ها گرفتیم ۳۰۰ میلیارد تومان نیز خودمان به آن اضافه کردیم و در مجموع به هزار نفر ۱۴۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال پرداخت کردیم که نتیجه آن کاهش ۱۰ درصدی آمار افراد تحت پوشش کمیته امداد است.

رئیس کمیته امداد گفت: در سال جاری سهم ما از سوی بانک‌ها برای تخصیص تسهیلات اشتغال ۲۱۰۰ میلیارد تومان شده است که قرار شده این رقم به عنوان وام اشتغال به ۱۵۰ هزار نفر پرداخت شود.فتاح یادآور شد: ۳۳۰ هزار دانش‌آموز، ۷۲ هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و تمام افراد تحت پوشش این کمیته پوشش‌های بیمه‌های درمانی دریافت کرده و حتی به آنها فرانشیب پرداخت می‌شود.

 

منبع خبر: مشرق نیوز

نوشته داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟ اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24747/feed 0
اجازه ورود هیچ بیگانه‌ای را به مراکز نظامی کشور نمی‌دهیم http://basiratafzaei.ir/post/24744 http://basiratafzaei.ir/post/24744#respond Tue, 17 Oct 2017 14:33:34 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24744 بصیرت افزایی: آیت الله سید احمد خاتمی قبل از ظهر سه‌شنبه در تجمع بزرگ طلاب و حوزویان قم که در اعتراض […]

نوشته اجازه ورود هیچ بیگانه‌ای را به مراکز نظامی کشور نمی‌دهیم اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: آیت الله سید احمد خاتمی قبل از ظهر سه‌شنبه در تجمع بزرگ طلاب و حوزویان قم که در اعتراض به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در مدرسه فیضیه برگزار شد طی سخنانی با اشاره به اینکه اجتماع طلاب و روحانیون نشان دهنده انقلابی ماندن حوزه است، ابراز کرد: حضور طلاب و روحانیون نشان دهنده این است که آحاد ملت ما همیشه در صحنه هستند و تا آخرین نفس و نفر در برابر استکبار رسیدگی می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به استقرار یک نظام دینی و اسلامی در خاورمیانه عنوان کرد: آمریکا به این دلیل از کشور ما بغض و کینه دارد که ایران اسلامی کشوری قدرتمند در منطقه است.

اتحادیه اروپا قابل اعتماد نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مسئله ما با آمریکا مسئله هسته‌ای و حقوق بشر و تروریست نیست، گفت: این کشور خود زرادخانه هسته‌ای دارد و در خط مقدم نقض حقوق بشر است و خود این کشور تروریست پرور است باید گفت که مسئله ما با آمریکا مسئله حاکمیت اسلام است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اتحادیه اروپا قابل اعتماد نیست، بیان داشت: برخی خوشحال هستند که اتحادیه اروپا از برجام حمایت می‌کند و این درحالی است که اتحادیه اروپا هم متعهد و قابل اعتماد نیست.

اروپا طرفدار آمریکاست

آیت الله خاتمی با بیان اینکه قطعا اروپا در قضاوت میان ما و آمریکا جانب این کشور را می‌گیرد، بیان کرد: مسئولان باید به این مسئله توجه کنند که نباید ملت را دوباره در دام اتحادیه اروپا انداخت.

وی با تأکید بر اینکه ما نمی‌گوییم با اروپا تعامل نداشته باشید، گفت: ما با تمام جهان غیر از اسرائیل و آمریکا تعامل داریم سخن ما این است که نباید به اروپا دل ببندیم و باید امیدمان به خدا باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به سخنان ترامپ درباره شعار «مرگ بر آمریکا» بیان داشت: شما جنایات زیادی را در یمن و بحرین و ملت‌های مظلوم مرتکب شده‌اید و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل حق شماست زیرا امروز یزید و عمر سعد زمان شما هستید.

سپاه مظهر عزت ملت ایران است

وی همچنین با اشاره به سخنان ترامپ درباره موشک‌های ایران ابراز کرد: دین ما دستور داده است که سراغ سلاح‌های کشتار جمعی نروید و ما غیر این به انواع سلاح‌ها مسلط هستیم و واکنش ما در برابر تجاوز دشمن به دقیقه نخواهد رسید.

آیت الله خاتمی ادامه داد: ملت ما پای هر بیگانه را می‌شکند و اجازه نمی‌دهد پای هیچ بیگانه‌ای به مراکز نظامی ما باز شود.

وی همچنین با اشاره به سخنان ترامپ پیرامون سپاه عنوان کرد: سپاه مظهر عزت ملت ایران است و ما خوشحال هستیم که این روزها همه در برابر حمایت از سپاه متحد هستند و این اجتماع طلاب از سپاه هم حمایت می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم در پایان گفت: تجربه نشان داده که نسخه شفابخش برای ملت ما مقاومت و فرهنگ عاشورا و نسخه هیهات من الذله است.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته اجازه ورود هیچ بیگانه‌ای را به مراکز نظامی کشور نمی‌دهیم اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24744/feed 0
کاری می‌کنیم آمریکایی‌ها پشیمان شوند http://basiratafzaei.ir/post/24741 http://basiratafzaei.ir/post/24741#respond Tue, 17 Oct 2017 14:23:56 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24741 بصیرت افزایی: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون واکنش ایران به سخنان ترامپ […]

نوشته کاری می‌کنیم آمریکایی‌ها پشیمان شوند اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون واکنش ایران به سخنان ترامپ درباره موضوع هسته‌ای ایران، اظهار داشت: در اجلاس نیز قدری توضیح دادم که حرف‌های ترامپ را نباید خیلی جدی گرفت، زیرا برجام توافق دوجانبه نبوده بلکه توافقی بوده که تحقق آن ۳۰ ماه طول کشید و مذاکرات سختی انجام شد.

وی  با بیان اینکه غیر از آمریکا، روسیه، چین، اتحادیه اروپا، آلمان، انگلیس، فرانسه نیز در مذاکرات هسته‌ای حضور داشتند و بعد از حصول توافق قطعنامه‌ای در شورای امنیت صادر شد که با این شرایط به نظرم ترامپ به مسائل حقوقی دقت ندارد، بیان کرد: بعد از حرف‌های اخیر ترامپ، تقریباً همه کشورها گفته‌اند که ما حرف رئیس‌جمهور آمریکا را قبول نداریم و به برجام پایبند هستیم.

رئیس مجلس با بیان اینکه در توافقنامه هسته‌ای ایران تعهدات فنی داشت و تعهداتی را نیز طرف‌های مقابل داشتند، متذکر شد: ایران تعهدات فنی خود را انجام داد و قرار شد، آژانس نظارت کند و بگوید ایران تعهدات خود را انجام داده است یا خیر، که تاکنون ۸ بار آژانس بررسی کرده و گزارش داده که ایران به برجام پایبند است.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: بعد از صحبت‌های اخیر ترامپ، باز هم آقای آمانو در گزارش خود پایبندی ایران به برجام را بیان کرد، موضوع عجیب و غریب آن است که ترامپ عنوان کرده نمی‌توانم پایبندی ایران به برجام را تائید کنم، این در حالی است که پایبندی ایران به برجام را باید آژانس تائید کند نه ترامپ.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه در مذاکراتی که روزهای اخیر با روسای پارلمان‌ها داشتم، آمریکایی‌ها در مقطع فعلی به عنوان یک کشور دردسرساز شناخته می‌شوند و فقط تنها ایران با آمریکا مشکل ندارد، بلکه کشورهای دیگر نیز معتقدند که آمریکا رفتار خوبی با آنها نداشته است.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه برای مثال آمریکا به چه دلیل، روسیه را تحریم کرد؟، ادامه داد: فکر نمی‌کنم توفیقی داشته باشند، زیرا بقیه کشورها با آمریکا همراهی نمی‌کنند البته اگر ترامپ این روش را ادامه دهد حتماً ایران عکس‌العمل نشان خواهد داد.

رئیس مجلس با بیان اینکه من قبول دارم از زمانی که ترامپ بر سرکار آمده با نوع صحبت‌هایی که مطرح می‌کند و هر روز که از خواب بیدار می شود با هر توئیتش مسئله‌ای را در جهان ایجاد می‌کند، گفت: ترامپ مقداری دچار خودشیفتگی همراه با کم تجربه‌گی در حوزه سیاست شده و قول‌هایی داده ولی نمی تواند عملی کند.

لاریجانی با بیان اینکه اخیراً با مسئولین مکزیک ملاقات داشتم و در خصوص دیوار مکزیک از آنها پرسیدم که گفتند اصلا این موضوع امکان‌پذیر نیست، افزود: در مورد کره شمالی نیز ترامپ در سازمان ملل می‌گوید من کل کره را از بین می‌برم، این اظهارات نشان می‌دهد که این حرف‌ها نارس و ناپخته است، دنیای امروز چنین اجازه‌ای را به کسی نمی‌دهد.

رئیس نهادقانونگذاری با بیان اینکه آمریکا تصور می‌کرد اگر روسیه را تحریم کند، روسیه را منهدم کرده اما مردم در روسیه زندگی می‌کنند و به کارهای خود مشغول هستند و بازار روسیه فعال است، بیان کرد: نمی‌گویم هیچ مشکلی وجود ندارد ولی اگر مشکلی وجود دارد به خاطر تحریم آمریکا نیست.

 لاریجانی با بیان اینکه بنا بر شرایط موجود نباید حرف‌های ترامپ را خیلی جدی گرفت، من فکر نمی‌کنم سیاستمداران دنیا امروز حرف‌های او را جدی بگیرند، متذکر شد: اگر هم ترامپ کارهای عجیب و غریبی انجام می‌دهد معمولا در مقابل وی موضع می‌گیرند، ترامپ در مورد مسئله هسته‌ای ایران حرف‌هایی را زد که اتحادیه اروپا این حرف ها را رد کرد، روسیه، چین، آلمان و همه کشورهای اروپایی حرف های وی را رد کردند و معلوم است این حرف‌ها وزنی ندارد.

وی افزود: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها دچار یک حالت بی وزنی در سیاست شده‌اند و این عامل باعث شده اگر بخواهند اقدام خاصی را انجام دهند، هیچ کشوری با این آنها همکاری نخواهد کرد.

رئیس مجلس در پاسخ به این سوال که اگر آمریکایی‌ها از توافق هسته‌ای خارج شوند، ایران برنامه آماده‌ای دارد تا برنامه هسته‌ای خود را ادامه دهد، گفت: بله، ما برنامه‌ای مدون و قانون مشخصی داریم، اخیراً نیز در پارلمان ایران مصوب کردیم که در ازای اقدامات آمریکا چه کاری را انجام دهیم، برنامه ایران در برابر سناریوهای مختلف آمریکا مشخص است ما کاری می‌کنیم که آمریکایی‌ها پشیمان شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نوشته کاری می‌کنیم آمریکایی‌ها پشیمان شوند اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24741/feed 0
اروپا حق ندارد مذاکره منطقه‌ای و موشکی را مطرح کند http://basiratafzaei.ir/post/24738 http://basiratafzaei.ir/post/24738#respond Tue, 17 Oct 2017 14:18:27 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24738 بصیرت افزایی: علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد در حاشیه دیدار خود با فرستاده ویژه فرانسه در امور سوریه […]

نوشته اروپا حق ندارد مذاکره منطقه‌ای و موشکی را مطرح کند اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد در حاشیه دیدار خود با فرستاده ویژه فرانسه در امور سوریه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رابطه ایران و فرانسه رابطه رو به رشدی است و بارها مقامات عالی رتبه دو کشور با یکدیگر تماس‌های تلفنی داشتند، گفت: ایران از این نوع رفت و آمدها استقبال می‌کند و بنده نیز در این جلسه بر تمامیت ارضی سوریه و جلوگیری از هر نوع تخریب توسط کشورهای بین المللی در سوریه تاکید کردم.

ولایتی افزود: ان شالله به زودی شاهد پیروزی مردم و ملت سوریه در برابر مشکلات خواهیم بود. آمریکایی‌ها در سوریه پایگاه نظامی ساخته‌اند و به دنبال تجزیه سوریه هستند که اگر در عراق موفق شدند، آنجا هم موفق خواهند بود.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اظهار داشت: مردم و ارتش عراق با کفایت هستند و این را در برابر داعش نشان دادند، ایران هیچ نقشی در عملیات کرکوک ندارد و اکثریت مردم کُرد عراق با کار جاه طلبانه بارزانی مخالف هستند و دیدیدم که تقریبا بدون درگیری آن منطقه در اختیار دولت بغداد قرار گرفت و بارزانی باید قبول کند که اشتباه کرده و به آن اعتراف کند و درصدد جبران آن بر آید.

وی در رابطه با واکنش ما در قبال اظهارات طرف‌های غربی در قبال برجام، گفت: به نظر می‌رسد آنها باید در اظهارات‌شان دقت بیشتری داشته باشند، اینکه بگویند برجام را قبول داریم ولی باید در زمینه مسائل منطقه‌ای و برنامه موشکی ایران مذاکره کنیم، این مشروط کردن برجام است و به هیچ عنوان برای ما قابل قبول نیست. برجام هیچ گونه شرطی ندارد و باید مطابق آنچه بین ایران و ۵+۱ به توافق رسید ادامه یابد.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها حق ندارند اینطور بگویند که برجام را قبول داریم اما باید در خصوص مسائل منطقه‌ای هم با ایران مذاکره داشته باشیم خاطرنشان کرد: ما در این منطقه حضور داشته و حق داریم با همسایگان خود که با آنها اشترکات بسیاری داریم، همکاری داشته باشیم.

ولایتی افزود: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها چه حقی دارند که در خصوص حضور یا عدم حضور ما در منطقه اظهار نظر کنند و بگویند که چه کسی چه کاری انجام بدهد! برای مثال دولت عراق صاحب کشور خودش است و آقای عبادی تا امروز به خوبی به مسئولیت خود عمل کرده و اگر ایران امروز در عراق و سوریه حضور مستشاری دارد بنابه خواست قانونی دولت های آنها است.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد درباره موضع ایران در قبال اعلام راهبرد جدید آمریکا در برابر ایران و وضع تحریم‌های بی سابقه علیه سپاه، تاکید کرد: آقای ترامپ و کنگره آمریکا تاکنون آنطور که باید برجام را رعایت نکرده و تحریم ها را هم ادامه دادند. آنها در حال انجام بازی سیاسی هستند.

وی گفت: ایران طولانی کردن اجرای برجام را نمی پذیرد، ترامپ فرد قابل پیش بینی نیست و نمی تواند بگوید که ما سپاه داشته باشیم یا نداشته باشیم سپاه تبلور مقاومت مردم ایران است و سپاه برخاسته از دل مردم است و هر مسئول خارجی که علیه سپاه صحبت کند در واقع علیه مردم ایران صحبت کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس

نوشته اروپا حق ندارد مذاکره منطقه‌ای و موشکی را مطرح کند اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24738/feed 0
سیاسیون در مسائل مربوط به خودشان اظهارنظر کنند؛ مسائل دفاعی را به ما بسپارید http://basiratafzaei.ir/post/24735 http://basiratafzaei.ir/post/24735#respond Mon, 16 Oct 2017 16:02:03 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24735 بصیرت افزایی: سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جمع کارکنان عقیدتی سیاسی این قرارگاه در مراسمی که […]

نوشته سیاسیون در مسائل مربوط به خودشان اظهارنظر کنند؛ مسائل دفاعی را به ما بسپارید اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جمع کارکنان عقیدتی سیاسی این قرارگاه در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت ۲۴ مهر ماه سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: عقیدتی سیاسی تسهیل کننده ماموریت نیست بلکه خودِ ماموریت است.

وی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت امام سجاد (ع) و تبریک۲۴ مهر ماه سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی در جمع کارکنان عقیدتی سیاسی، تقارن این دو مناسبت را معنا دار دانست و بیان داشت: تقارن خوبی بین این دو مناسبت وجود دارد چرا که حضرت امام سجاد(ع) به همراه حضرت زینب(س) پیام رسان کربلا بودند و ماموریت عقیدتی سیاسی هم رساندن پیام دین است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با اشاره به بیعت نیروی هوایی ۲ روز قبل از انقلاب ادامه داد: بدنه ارتش در آن زمان بدنه مسلمان و متعلق به انقلاب بوده است.

امیر اسماعیلی به حضور روحانیون در جبهه های دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در بین شهدای دفاع مقدس روحانی و عناصر عقیدتی حضور دارند و این بدان معناست که آنها در رزم سخت پا به پای رزمندگان بوده اند و به حرفی که خود زده اند عمل هم کرده اند.

وی اظهار داشت: عقیدتی سیاسی ها یار و یاور و همدل کارکنان ارتش هستند و کارکنان را از نظر آمادگی روحی تقویت می کنند.

امیر اسماعیلی گفت: علی رغم اینکه چند سال بیشتر از تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) نمی گذرد ولی قرارگاه به کمک عقیدتی سیاسی جایگاه خود را پیدا کرده است. کارکنانی که امروز در نقاط عملیاتی و دور در حال خدمت هستند با ساخت مستندات و گزارشات رسانه ای و فعالیت های عقیدتی سیاسی احساس می کنند که خدمتشان دیده می‌شود و تنها نیستند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد اهمیت پدافند هوایی، گفت: فرمانده کل قوا در سخنان خود درمناسبت های مختلف بار ها به خط مقدم بودن پدافند هوایی اشاره کرده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان توهین آمیز رئیس جمهور آمریکا علیه ملت و دولت ایران اظهار داشت: این حرف که گفته می‌شود که سخنان رئیس جمهور آمریکا باعث همبستگی بین ما شده است اشتباه است یعنی اگر ترامپ این سخنان را نمی گفت ما همبستگی نداشتیم بلکه مولفه‌های همبستگی در میان ملت و دولت ما چیزهایی مهمتری است نه سخنان احمقانه فردی که تمام عمر خود را در لهو و لعب گذرانده است.

امیر اسماعیلی ادامه داد: البته اشتباهاتی از سوی خود ما وجود داشته که آن فرد به خود اجازه چنین سخنانی را داده است و شروع به موج سواری بر روی اشتباهات و اختلافات داخلی مسئولین ما کرده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی اظهار داشت: ترامپ باعث همبستگی ما نشده است و نخواهد شد این اشتباه است که در رسانه ها این نشر پیدا می کند.

وی افزود: ترامپ باعث شد اینکه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) می فرمایند و غاطبه ملت هم می دانند که آمریکا مورد اعتماد نیست برای برخی افراد در داخل و خارج از کشور هم ثابت شود.

امیر اسماعیلی با اشاره به برخی از اظهار نظر ها در خصوص احتمال یا عدم احتمال حمله آمریکا به ایران بیان داشت: این سخنان بهاء دادن به بیگانگان و سخنانی است که در خارج از مرزهای ما مورد سوء استفاده دشمنان قرار می گیرد این اظهار نظرها درست نیست نیرو های مسلح ما با اقتدار کامل در محافظت از مرزهای کشور حاضر هستند و اجازه هیچ غلطی را به بیگانگان نخواهند داد و سیاسیون باید در مسایل مربوط به خودشان اظهار نظر کنند و مسایل امنیتی و دفاعی کشور را به نیروهای مسلح بسپارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نوشته سیاسیون در مسائل مربوط به خودشان اظهارنظر کنند؛ مسائل دفاعی را به ما بسپارید اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24735/feed 0
کمک به احیای شعائر حسینی یا سنگ اندازی در پیاده روی اربعین؟! http://basiratafzaei.ir/post/24727 http://basiratafzaei.ir/post/24727#respond Mon, 16 Oct 2017 15:48:07 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24727 بصیرت افزایی: کمتر از یک‌ماه به اربعین حسینی مانده است و مشتاقان زیارت اباعبدالله حسین در تکاپوی تامین لوازم سفر هستند. […]

نوشته کمک به احیای شعائر حسینی یا سنگ اندازی در پیاده روی اربعین؟! اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: کمتر از یک‌ماه به اربعین حسینی مانده است و مشتاقان زیارت اباعبدالله حسین در تکاپوی تامین لوازم سفر هستند. سفری که عاشقان امام حسین حاضرند بابت آن هزاران سختی را نیز به جان بخرند تا به تاسی از جابرعبدلله انصاری در جوار سید آزادگان بیعتی دوباره کنند. شلوغی این روزهای مراکز «پلیس+۱۰»هم موید همین است که امسال نیز اربعین حسینی با شوری وصف ناشدنی همانند گذشته برگزار خواهد شد.

اما در این میان گلایه های بسیاری وجود دارد که اغلب هم از مسئولان دولتی خودمان است، هزینه سفر به عتبات و عالیات با بهانه‌های جدید هر سال در حال افزایش است و مسئولان یا توجیه میکنند و یا از روی احساسات چند روزی از لزوم تسهیل سفر اربعین سخن می پراکنند و تا میرود اربعین سال آینده …
مثلا همین امروز رئیس ستاد اربعین در گردهمایی مسئولان و دست‌اندرکاران اربعین حسینی که در محل سالن همایش‌های وزارت کشور در حال برگزاری است،  گفته است: ما در دیداری که با مسئولان عراقی داشتیم اذعان داشتند که مردم و مسئولان عراق در ایام اربعین حسینی متفاوت می‌شوند و بنده هم گفتم که در ایران هم مسئولان و مردم در ایام اربعین با ایام دیگر سال تفاوت دارند!
در ادامه نیز ذولفقاری گفته است که  زائران نباید انتظار داشته باشند که در ایام اربعین حسینی که برخی به نجف، سامرا، و کاظمین هم مشرف می‌شوند خدمات از صفر تا ۱۰۰ به صورت رایگان به آنها ارائه شود و‌ باید واقعیت‌ها برای مردم گفته شود و انتظارات مردم بر اساس توان و ظرفیت‌ها باشد. نقش اصلی حاکمیت در مراسم اربعین تامین نظم و امنیت،‌ زیرساخت و بهداشت است.
آنچه که در ادامه میخوانید گزارشی از مشکلاتی است که گویا قرار نیست رفع شود و فقط باید مردم آن را به فراموشی بسپرند.
لغو ویزا خواست ایران یا عراق؟
سال های گذشته به کرات مقامات عراقی اعلام کردند که حاظرند ویزای بین دوکشور برداشته شود و این هم به نفع ایرانیها بود و هم به نفع طرف عراقی اما مسئولین نظر دیگری داشتند. آذر ۹۴ بود که قشقاوی، معاون وزیر خارجه از تمایل ایران برای لغو روادید میان ایران و عراق خبر داده بود. با این وجود قشقاوی بهای لغو ویزای برای زائران ۲۸ صفر را لغو ویزا برای اربعین قرار داد و گفت: «مایلیم همین محبتی که برادران عراقی در اربعین با ما داشتند؛ ما هم در ۲۸ صفر جبران کنیم. اگر آن عزیزان لغو ویزا کنند، ما هم آمادگی لغو ویزا داریم». این در حالی است که میزان تقاضا برای سفر اتباع ایرانی در ایام اربعین به مراتب بیش از حجم تقاضای سفر اتباع عراق در ایام ۲۸ صفر به ایران است ولی گویا آقایان در نظر داشتند مدل برد_برد را اینجا حداقل پیاده کنند.
اما این تنها سخنی نیست که قشقاوی در باره محدود بودن لغو ویزا مطرح کرده باشد. چندی قبل تر از آن معاون وزارت خارجه در این باره به یکی از خبرگزاری ها گفت: «طرف ایرانی همواره به موضوع لغو روادید در «اربعین حسینی» تاکید کرده است و در سفر اخیر نیز وزارت امور خارجه به این مساله اشاره کرد با این حال طرف عراقی با لغو روادید موافقت نکرد» در نهایت نیز اعلام شد که طرف عراقی با برداشت ویزا مخالفت کرده است و مردم بابت سفر به کربلای معلی باید ویزا بگیرند.
با این حال یکسال پس از آنکه یکی از نمایندگان مجلس نهم اشاره کرده بود که دولت عراق آمادگی دارد که روادید را برای تمام ایام سال لغو کند و متأسفانه در داخل بعضی از نهادهاذ مانع انجام این کارند. خبری امد که ویزای ارمنستان برداشته شد!
عدم پرداخت دیه شهدای اربعین حسینی فاجعه تروریستی حله
اما ایجاد هزینه برای مسافران اربعین در سال های گذشته به اینجا ختم نشد و سال گذشته علاوه بر پرداخت ۴۰ دلار به عنوان ویزا اعلام شد که کسانی که برای دریافت ویزا مراجعه میکنند باید مبلغی را به عنوان بیمه الزاما پرداخت کنند. مبلغ اعلامی ۲۵ هزار تومان بود و خیلی ها  که سال های قبل با این مبلغ خود را به مرز میرساندند اینبار فقط آن را به اجبار باید به مراکز صادر کننده ویزا میدادند تا اگر اتفاق ناگواری افتاد شرکت بیمه گذار هزینه درمان و دیه زائران را تقبل کند. حتی کسانی که مستقیما برای دریافت ویزا به سفارت عراق مراجعه میکردند از این امر مستثنی نبودند. جدای از اینکه آیا دریافت اجباری پول به عنوان بیمه کاری شرعی و قانونی بود یا خیر، بیمه‌گذار با وجود سود نجومی از زائران اربعین حاضر نشد دیه شهدای اربعین حسینی فاجعه تروریستی حله را پرداخت کند! بهانه بیمه گذار این بود که تنها دو نفر از شهدای حادثه تروریستی اربعین سال گذشته دارای بیمه بودند در حالی که مجید آقا بابایی دبیر ستاد اربعین همان موقع در مصاحبه ای گفته بود: به حادثه دیدگانی که از مسیر قانونی راهی کربلا شده باشند و دارای ویزا باشند بیمه تعلق می‌گیرد. به سراغ چند نفر از خانواده شهدای حادثه حله رفتیم یکی از کسانی که مادرش در این حادثه تروریستی شهید شد به رجانیوز گفت: با وجود این صحبت های اولیه اما رئیس حج و زیارت خوزستان موضع کاملا مخالف دارد.  آیا زمانی که به قول شما این زوار بدون بیمه از مرز خارج شدند قانون حکمفرما بود یا خیر؟ در ضمن ما هزینه بیمه مادرمان را قبل از اعزام به سرگروه پرداخت کردیم و اصلا مطمئن نیستیم که  مسئله بیمه نبودن صحیح باشد و تمامی زائران نیز دارای ویزای قانونی بوده اند. در ادامه وی علت پیگیری های خانواده های شهدا را سامان گرفتن وضع زوار برای سالهای آینده و پایان یافتن وجود کارچاغکن ها و افراد سودجو از این سفر معنوی اعلام کرد.
روند تسهیل زیارت اربعین امام حسین گویا امسال خیلی تند شده است اما در جهت عکس اینبار معاون وزیر راه
داوود کشاورزیان معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است وی معتقد است:  قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین برای مقاصد شهرهای مرزی با عراق باید دو برابر قیمت روزهای عادی افزایش یابد
وی با ‌اشاره به این ‌که۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمات‌رسانی و جابجایی زائران حسینی هستند، اظهار کرد: هنوز برای تصمیم‌گیری و تعیین نرخ بلیت اتوبوس در ایام اربعین جلسه‌ای برگزار نشده است اما معتقدم باید قیمت بلیت اتوبوس در این ایام افزایش یابد!
استدلال ایشان برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس به شهرهای مرزی با عراق این است ‌که در ایام اربعین حسینی اتوبوس‌ها یک سر خالی از مقاصد شهرهای مرزی با عراق بر می‌گردند.
 کشاورزیان در ایام «اربعین» معتقد است که به دلیل جبران تردد یکسرخالی اتوبوس ها باید قیمت بلیط های اتوبوس ها ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کند که طبق فرمولی که خود ایشان برای اتوبوس ها در ایام عید نوروز به منظور جبران ضرر یک‌سر خالی اتوبوس ها مطرح کرده بود حدود ۲۵ تا ۳۰ در صد بود و نه ۱۰۰ درصد که افزایش هفتاد درصدی خسارت یکسرخالی اتوبوس ها برای اربعین و عید نوروز نیز در خور توجه است.
رفتار نامناسب با زائران طریق الحسین
اتفاق تلخ دیگری که باید برای آن امسال فکری کرد مرزها هستند. رفتار ناصواب سال گذشته با زائران سیدالشهدا در مرز مهران موجب بدبینی خیلی از مردم شد. اتفاقی که داد نماینده ولی فقیه در شهر مهران را نیز در آورد و طی نامه‌ای به وزیر کشور ارسال شد.
وی در انتقاد خود علت اصلی نابسامانی مهران را ضعف مدریت ستاد اربعین دانست و گفت:
چرا می گویید طرف عراقی مرز را بسته در حالی که به علت سوء مدیریتی شما و دستورات نابخردانه شما آقایان مرز را در مهران بر روی زائران بستید و هزاران زائر دارای ویزا با چشمانی گریان با قلبی شکسته بازگشتند و مسئولان باید جواب آنها و زائران امام حسین را بدهند.
شما که بحث از مدیریت بحران به میان می آورید به واقع بر همگان مشخص شد که خودتان عامل بحران در شهر مهران بودید و همه مردم و زائران می دانند که مردم شریف ایلام و مهران در خدمات دهی به زائران حسینی از هیچ کوششی تلاشی دریغ نکردند اما سوء مدیریت رئیس ستاد اربعین در تهران باعث به وجود آمدن نابسامانی هایی شد که منجر به اعتراض هزاران زائر بلکه انتقاد آنان از مسئولین نظام شد؛ شماها که توانایی مدیریت را در این عرصه ندارید به هیچ وجه حق ندارید که با رفتار ناصواب دست به عملی بزنید که مردم و زائران را از نظام بدبین کند.
 درکنار همه این انتقادات با یک برنامه ریزی متناسب قطعا دیگر شاهد آن نیستیم که زائر حضرت اباعبدالله(ع) که حتی ویزا هم دارد مورد ضرب وشتم قرارگیرد ویا با چشمانی گریان برگردانده شود.
منبع خبر: رجانیوز

نوشته کمک به احیای شعائر حسینی یا سنگ اندازی در پیاده روی اربعین؟! اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24727/feed 0
چند بار باید با اعتماد به آمریکا از یک سوراخ گزیده شویم؟ http://basiratafzaei.ir/post/24724 http://basiratafzaei.ir/post/24724#respond Mon, 16 Oct 2017 15:39:20 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24724 بصیرت افزایی: حسن رحیم‌پور ازغدی دیروز در همایش «مجاهدین یا منافقین» که در دانشگاه پیام نور مشهد برگزار شد با بیان […]

نوشته چند بار باید با اعتماد به آمریکا از یک سوراخ گزیده شویم؟ اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزاییحسن رحیم‌پور ازغدی دیروز در همایش «مجاهدین یا منافقین» که در دانشگاه پیام نور مشهد برگزار شد با بیان اینکه آمریکای امروز، همان آمریکای قبل از انقلاب است؛ اما برخی فکر می کنند تازه متولد شده است، گفت: این آمریکا از بعد جنگ جهانی دوم ابرقدرت شده، هر سال به طور متوسط دو الی سه جنگ به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم راه‌انداخته است. 

وی افزود: آمریکا اکنون پشت تمامی این جنگ و جنایت‌ها قرار دارد و فقط به سرمایه‌داران و اسرائیل متعهد است. کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه هم تابع او هستند و مستقل نیستند. از جمله جنایات آمریکا ایجاد داعش و حمایت از آنها است. آخرین مدل آمریکا شناسی مربوط به همین موضوع هسته‌ای که برایتان روشن شده است.

رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: یک سال و نیم قبل برخی در خیابان‌ها شیرینی پخش می‌کردند و کف و سوت می‌زدند، و برخی می گفتند « آمریکا قول داده، بنابراین به تعهداتش در قبال ایران عمل می کند». ایران در برجام صددرصد به تعهداتش عمل کرد و برخی از نوابغ هسته‌ای از کشور رفتند و حتی یکی از نوابغ در سازمان آب و فاضلاب کار می‌کند!. در صورتی که آمریکا به ۱۰درصد تعهدات خود عمل نکرد و هنوز ما مشکل تحریم بانکی داریم. حالا ببنید کسانی که می‌گفتند « آمریکا به تعهداتش عمل می کند» امروز چطور حرف‌های خود را تغییر می‌د‌هند و درست خلاف حرف های دو سال قبل خود را می ‌گویند.

این استاد دانشگاه و حوزه خطاب به افرادی که حرف خود را نسبت به آمریکا تغییر داده‌اند، گفت: یکسال و نیم پیش شما کسانی را که حرف از غیر قابل اعتماد بودن آمریکا می‌زدند مسخره می‌کردید و آنان را کاسبکاران تحریم می‌نامیدید که نمی‌خواهند تحریم ها برداشته شود. کسانه که حرف از قابل اعتماد بودن آمریکا به تعهداتش در برجام می‌زدند، اکنون درست خلاف حرف‌های دوسال قبل خود می‌زنند من نمی خواهم بگویم این نفاق است و فقط می‌خواهم بدانید چند چهره بودن و چندمدل حرف زدن چقدر عادی است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این نکته که مسئله ما ترامپ نیست، بلکه حاکمیت آمریکا است، متذکر شد: به دستور انگلیس و آمریکا سال ۵۷ هزار نفر از مردم کشور کشته شدند. آمریکا همان رژیمی است که در ایران کودتا کرد و شاه را نگه داشت. در ۹ و ۱۹ دی ماه همان سال کنار بیمارستان امام رضا(ع) مشهد مردم را به مسلسل می بستند و با تانگ از روی آنان رد می شدند با وجود چنین جنایت‌های از آمریکا باز دوباره به او اعتماد می کنند و می‌گویند که نه آمریکا قول داده که تحریم ها را بردارد.

رحیم‌پور یادآور شد: در زمان تصویب برجام مقام معظم رهبری چند شرط گذاشتند و گفتند من به آمریکا خوش بین نیستم. آمریکا و جنایتش را در ایران و دنیا دیده‌ایم و آنها را می‌شناسیم، چرا دوباره به او اعتماد می‌کنیم، چند بار باید ازیک سوراخ گزیده شویم؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به طرفداران برجام افزود: شما اعتماد وسرمایه ملی را به باد می‌دهید و بعد می گویید که ترامپ بی‌تربیت بوده. اگر حاکمیت آمریکا را نمی‌شناسید، مشکل دارید، الفبای سیاست را نمی‌فهمید و چنانچه آمریکا را می‌شناید و دوباره اعتماد می‌کنید، باز هم مشکل عقل سیاسی دارید و ساده لوح هستید. صد بار توی گوشمان می‌زنند و باز می‌گوییم نه تقصیر این رئیس جمهور آمریکا نبود، اکنون یکی دیگر رئیس جمهور شده است.

وی متذکر شد: مگه اوباما و ترامپ حق تصمیم گیری دارند؟ در آمریکا سرمایه‌دارن و صهیونیسم حاکم هستند. رئیس جمهورهای این کشور عروسک خیمه شب بازی هستند که همین عروسک‌ها به حرف‌های خودشان عمل نمی‌کنند. ترامپ در زمان انتخابات ریاست جمهوری خود گفت «نیروهای خودشان را از سوریه و عراق بیرون می‌آورد، ما میلیاردها دلار پول خرج کردیم؛ اما اکنون ایران شده ابرقدرت منطقه و تمامی این کشورها دست آنها است».

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: با آمدن ترامپ، وی چه کار کرد؟ ۳۰ موشک بر سر کسانی که با داعش می‌جنگیدند ریخت و کشتی‌های جنگی‌اش را کنار کشور کره شمالی برد. از کره شمالی خوشم می آید که محل سگ هم به این آمریکا نمی گذارد با وجود این که یک کمنیست است این قدر شجاعت وشرف دارند تا آخر ایستاده‌اند، واقعا امروز جای بزرگان دهه ۶۰ خالی است. می‌گفتند اگر رئیس جمهور آمریکا عوض شود همه چیزی روی هوا است اصلا در برجام آمده اگر ایران اعتراض کند تمام تحریم ها دوباره خود به خود برمی‌گرد.

رحیم‌پور ازغدی افزود: اکنون طرفدران برجام صدرصد خلاف حرف‌های دو سال قبل خود را بیان می کنند و می‌گویند که آمریکا قابل اعتماد نیست، دوسال قبل به گویندگان این جمله افراطیون می گفتند. مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا به برجام عمل نخواهد کرد، خرشان که از پل بگذرد، برمی‌گردنند و به ریش ما می‌خندند. حالا که شما رای آورده‌اید و گفته‌اید باید هم چرخ سانترفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصادی بروید و مذاکره کنید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی متذکر شد: رهبری ۹ شرط برای اجرای کردن برجام گذاشتنند که عملی نشد. حالا این سوال را دارم که آیا هم چرخ سانتر‌فیوژها و هم چرخ اقتصادی مملکتمان با هم می‌چرخد؟ شما آمریکا را نمی‌شناختید و نمی‌دانستید با تغییر ریاست جمهوری این کشور همه چیز روی هوا است؟ خودشان که از همان اول گفتند با تغییر ریاست جمهوری در آمریکا همه چیز روی هوا است. خود آمریکایی‌ها گفته‌اند این حرفی که در ایران در خصوص تعهدات ما در قبال ایران می‌زنند ما قول نداده‌ایم.‌

وی گفت: برخی از مسئولان درجه یک کشوری در آن زمان می‌گفتند اوباما باهوش و مودب است، فکر کردن بحث خاله زنک بازی و فامیلی و این چیزها است. مقام معظم رهبری فرمودند از آمریکا به خاطر حرف‌هایی که در خصوص برداشتن تحریم از ایران می‌زند، امضاء کتبی بگیرید برخی گفتند نه این کار بی‌ادبی است و اوباما هم حاضر به دادن چنین امضائی نشد.

سازمان منافقین کارش را با نفاق عقیدتی شروع کرد و اکنون کارش به اتمام رسیده است

رحیم‌پور در ادامه سخنان خود به بیان مطالبی در خصوص تاسیس سازمان منافقین در ایران و انحرافات این سازمان پرداخت و گفت: پدیده منافق در سطح عقیدتی و سیاسی همیشه در تاریخ مبارزاتی اسلام و انقلابی وجود داشته است. نفاق اشاره به دو چهره بودن و چند جانبه عمل کردن دارد، مهمترین و بدترین نشانه نفاق عدم صداقت است. منافق شجاعت و صداقت ابراز عقاید خود را ندارد و هدفش نجات انسان نیست بلکه فریب آنان است. نفاق در هر دوره عیار خود را تغییر می هد، در یک دوره با شرک ترکیب شده و در دوره اخیر با مارکسیسم و لیبرالیسم ترکیب شده است.

وی با بیان این که سازمان منافقین از دهه ۵۰ به بعد دچار انحراف شد و اکنون برای باقی ماندن خودش برای هر کسی و با هر شعاری کار می‌کند، خاطرنشان کرد: این سازمان در ابتدا ضد آمریکایی بود بعد از دهه ۵۰ برای این کشور جاسوسی و حتی علیه ایران عملیات انجام می‌دهد. این سازمان بچه‌های مسلمان مذهبی را جذب می‌کرد و به آنان اجازه رشد فکری و فرهنگی نمی‌داد به خاطر این که از این جوانان برای عملیات های سخت استفاده می‌کرد. این سازمان کارش را با نفاق عقیدتی شروع کرد اکنون کارش به اتمام رسیده است. این سازمان از نظر باطنی به اهل بیت (ع) و قرآن اعتقاد نداشتند و به لحاظ اخلاقی نیز سقوط کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: کسانی که به این سازمان می پیوستند یا سواد مذهبی و کمونیستی نداشتند و یا از روی هیجان و مخالفت با ظلم بود. در آن دوران کتاب مذهبی در خصوص معرفت شناسی و هستی شناسی و امثالهم وجود نداشت و علمای بسیاری کمی مانند آیات طباطبایی و امام خمینی(ره) و شاگردانشان کتاب به روز مذهبی ارائه می کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

نوشته چند بار باید با اعتماد به آمریکا از یک سوراخ گزیده شویم؟ اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24724/feed 0
برجام مذاکره ثانویه ندارد http://basiratafzaei.ir/post/24721 http://basiratafzaei.ir/post/24721#respond Mon, 16 Oct 2017 15:30:16 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24721 بصیرت افزایی: علی‌اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسسه دانشگاه آزاد در حاشیه مراسم رونمایی از منظومه فکری مقام معظم رهبری در جمع خبرنگاران […]

نوشته برجام مذاکره ثانویه ندارد اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: علی‌اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسسه دانشگاه آزاد در حاشیه مراسم رونمایی از منظومه فکری مقام معظم رهبری در جمع خبرنگاران گفت: توافق برجام به هیچ‌وجه تجدید نمی‌وشد و مذاکره ثانویه هم نداریم.

وی افزود: آمریکا متعهد است که به تعهداتش عمل کند و اعضای ۵+۱ نیز باید در صورت عدم اجرای تعهدات، آمریکا را ملزم کنند.

ولایتی در رابطه با سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: سخنان ترامپ حرف تازه‌ای نیست و او بدون تعقل سخن می‌گوید و هرگاه که سخنی می‌گوید اشکالی در آن وجود دارد که پس از صحبتش اطرافیانش می‌خواهند آن را ترمیم کنند.

وی افزود: آمریکایی‌ها چه در زمان اوباما و چه در زمان ترامپ به عهدشان وفا نکردند و بارها عهدشکنی کرده‌اند که باید مورد مؤاخذه اعضای ۵+۱ قرار بگیرند.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه جمهوری اسلامی نیازی به تأیید یا عدم تأیید آمریکا ندارد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران متعلق به منطقه است و دلیل حضورش در منطقه مشخص است. ولی ما باید از آمریکایی‌ها بپرسیم که شما اینجا چه می‌کنید؟

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها در منطقه حضور دارند تا کشورها را تجزیه و تضعیف کنند و حضورشان در عراق و سوریه نیز به همین دلیل است و به دلیل اینکه ایران با این کارهایشان مخالفت می‌کند و دعوت حکومت‌های قانونی منطقه چه عراق و چه سوریه را اجابت کرده با ایران مخالفت می‌کنند. اما کار ایران کار مشروعی است و ما حتماً‌ دعوت مشروع حکومت‌های قانونی را پاسخ مثبت می‌دهیم.

ولایتی گفت: اگر کمک‌های جمهوری اسلامی به حکومت‌های قانونی عراق و سوریه نبود امروز در بغداد و دمشق تروریست‌های داعش حکومت می‌کردند.

وی افزود: اینکه برخی کشورهای اروپایی گفته‌اند برجام معتبر است اما برایش تبصره قرار داده‌اند و آن را مشروط به مذاکره برای حضور منطقه‌ای ایران دانسته‌اند درست نیست زیرا حضور مشروع منطقه‌ای ما و ساختن امکانات دفاعی به خصوص موشک‌ها قابل مذاکره نیست و توهینی که به مردم ایران شده نیز پاسخ داده می‌شود.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد گفت: مردم منطقه به خصوص عراق پس از بازپس گیری کرکوک پاسخ محکمی به آمریکا دادند، آمریکایی‌ها به دنبال تجزیه هستند که این مسئله با خواسته مردم عراق و سوریه مطابقت ندارد.

ولایتی گفت: مردم منطقه پاسخ ترامپ را می‌دهند و مانند ویتنام دماغ آمریکا را به خاک می‌مالند و ترامپ با ذلت از منطقه خارج می‌شود.

وی افزود: به نظر می‌رسد تقسیم نقش صورت داده‌اند به طوری که برخی علیه برجام سخن می‌گویند، برخی برجام را مشروط به حضور منطقه‌ای می‌کنند و برخی در مورد ساخت موشک‌ها سخن می‌گویند، ایران نه در دفاع از امنیت، استقلال، نه در دفاع از تمامیت ارضی خودش و کشورهای منطقه از کسی اجازه می‌گیرد زیرا این مسائل به مردم منطقه مربوط می‌شود.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اضافه کرد: گذاشتن نام جعلی بر خلیج فارس فقط از کسی که رئیس رژیم صهیونیستی است و به جای رجل سیاسی باید آن را رجاله سیاسی نامید و دورگرد منطقه شده است می‌تواند، برآید. افراد صاحب‌نظر و متین در غرب از دخالت‌های بی‌جای او گریزانند و حامیان آن هم رأس مرتجعین منطقه هستند که به دنبال احیای عصر جاهلیت‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس

نوشته برجام مذاکره ثانویه ندارد اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24721/feed 0
سخنان رئیس جمهور آمریکا نشانگر شخصیت نامتعادل، غیرمنطقی و فحاش اوست http://basiratafzaei.ir/post/24718 http://basiratafzaei.ir/post/24718#respond Mon, 16 Oct 2017 15:24:31 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24718 بصیرت افزایی: آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تسلیت شهادت حضرت امام سجاد (ع)، یکی از بهترین […]

نوشته سخنان رئیس جمهور آمریکا نشانگر شخصیت نامتعادل، غیرمنطقی و فحاش اوست اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تسلیت شهادت حضرت امام سجاد (ع)، یکی از بهترین راههای قرب به ساحت حق تعالی را «دعا» دانست و با اشاره به ادعیه گردآوری شده از امام زین العابدین (ع) درقالب صحیفه سجادیه تصریح کرد: مجموعه ادعیه منسوب به «حضرت علی ابن الحسین (ع)» سرشار از معارف الهی است و علماء و  بزرگان شیعه در طول تاریخ تا صحیفه پنجم را نیز تدوین کرده اند که این دعاها به دلیل دارا بودن مضامین بلند معرفتی و تعلیم ادب انسان در پیشگاه حق تعالی بهترین ذخیره برای شیعیان و همه مسلمانان است.

رئیس قوه قضاییه انس با خدا را بالاترین نعمت توصیف کرد و افزود: امیدواریم با تأمل در مضامین عمیق ادعیه و بهره مندی از آنها بتوانیم تقرب الی الحق بیابیم و با فاصله گرفتن از اشتغالات و روزمرگی‌ها، حالت اختصاص به حق و انس با او را در خود تقویت کنیم.

آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره استراتژی جدید این کشور در قبال ایران، اظهار کرد: سخنان رئیس جمهور آمریکا نشانگر شخصیت نامتعادل، غیرمنطقی، نادان، فحاش و بذیّ اللسان او بود. هرآنچه از رذائل در دیگران وجود داشته در شخصیت این فرد، یکجا جمع است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به گزافه گویی‌های ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور آمریکا بخشی از نیروهای مسلح رسمی یک کشور را، فاسد و تروریست می‌خواند و این نشانگر نادانی اوست زیرا باید این احتمال را بدهد که در مورد نیروهای نظامی کشورش نیز ممکن است چنین سخنی گفته شود. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمام طول انقلاب و نیز در دفاع مقدس یک نیروی خاص، فداکار، ایثارگر و از جان گذشته برای کشور بوده است و امروز نیز این ویژگی هایش برای مردم، ملموس است.

آملی لاریجانی با بیان اینکه سردمداران کفر از ضرباتی که بابت مجاهدت های سپاه در سوریه و عراق خورده اند ناراحت هستند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی در بحبوحه پیشروی‌های گروه تروریستی داعش به کمک برادران خود در سوریه و عراق شتافت و با مجاهدت های این رزمندگان، بنیان داعش در آستانه ریشه کن شدن است. وی ادامه داد: همین امر موجب ناراحتی کشورهای سلطه قرار گرفت زیرا آنها خود داعش را با اغراض مختلف ایجاد کرده‌اند و با یک ائتلاف ظاهری مدعی مبارزه با داعش شدند در حالیکه از این گروه تروریستی حمایت همه جانبه می کردند. اعتراف به خلق داعش توسط خود آنها در سخنان آقای ترامپ در زمان انتخابات به کرّات آمده بود. از سوی دیگر اعلام کردند که بیست سال زمان برای مبارزه با داعش و نابودی آن لازم است در حالیکه جمهوری اسلامی با حمایت از برادران خود در سوریه و عراق در کمتر از ۲ سال داعش را در آستانه نابودی قرار داده است و واضح است که این برای حامیان تروریست ها قابل تحمل نیست.

رئیس قوه قضاییه گفت: از وقتی که مقاومت در سوریه و عراق به موفقیت های بزرگ دست یافت، موضع گیریها علیه ایران تشدید شد و در مورد عملکرد ما در منطقه سخن می گویند در حالیکه باید از آنان پرسید ما که ساکن منطقه هستیم، شما در این منطقه چه می کنید؟ از هزاران کیلومتر آن طرف تر به این منطقه آمده اید و پایگاه نظامی زده اید، با فروش سلاح های خود خزانه ملت ها را خالی می کنید و متأسفانه برخی سران کشورهای منطقه نیز بی توجه به منافع خود و جهان اسلام با شما همکاری می کنند، ۳۵۰ میلیارد دلار اسلحه در منطقه فروخته اید و حال در مورد موشک های ما که برای دفاع در برابر سلطه گری ها و زیاده خواهی های شما توسعه یافته، سخن می گویید؟ شما چه کاره اید که بخواهید چنین اظهاراتی را علیه جمهوری اسلامی داشته باشید؟ همین عکس العمل های جنون آمیز شما نشان می دهد که نقشه هایی در سر دارید و اینک از خنثی شدن توطئه هایتان عصبانی هستید.

آملی لاریجانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در مسئله برجام نشان دادند که قابل اعتماد نیستند و آبروی خود را بیش از پیش در سطح جهان بردند، تصریح کرد: البته پیشتر نیز مقام معظم رهبری و هم برخی مسئولان نسبت به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا هشدار می دادند اما خوشبختانه امروز برای جهان و حتی برای خود آمریکایی‌ها روشن شده است که دولت این کشور قابل اعتماد نیست و حتی برخی از اعضای هیئت حاکمه آمریکا نیز به آقای ترامپ اعتراض می کنند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه بسیاری از ملت‌ها از جمله ملت ایران طعم اقدامات آمریکا نظیر طراحی کودتاها و تحریم ها را چشیده اند، اظهار کرد: هدف شما پس از استقرار انقلاب اسلامی، از بین بردن این نظام بود اما مردم ما همت کردند و در طول این سالها با ایستادگی پای انقلاب و آرمانهای خود، پاسدار نظام جمهوری اسلامی بودند. در حال حاضر نیز براثر همین اظهارات نامربوط شما، بیش از گذشته در مقابلتان خواهند ایستاد و برایشان آشکارتر می شود که مقابله با شیطان بزرگ از ابتدا صحیح بوده است زیرا  دولت ایالات متحده به هیچ تعهدی در هیچ کجا پایبند نیست. اگر بنا باشد با رفت و آمد رئیس جمهورها همه تعهدات تغییر کند دیگر مسئولیت دولتها و تعهدات بین المللی آنها چه جایگاهی خواهد داشت؟

آملی لاریجانی با بیان اینکه اظهارات و موضع گیری‌های اخیر مقامات آمریکا علیه ایران فرصتی برای انسجام هرچه بیشتر مردم و مسئولان تحت رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری  است، تأکید کرد: بهترین کار در قبال این قبیل اظهارات، اتکا به نیروهای داخلی است. آنها در پی فروپاشی اقتصادی ایران هستند و تنها راه مقابله با آن، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است. آقای ترامپ در مقام اعتراض به تصویب برجام می گوید «درست زمانی که جمهوری اسلامی در آستانه فروپاشی اقتصادی قرار داشت قرارداد برجام امضا شد»که باید به نحوه درک و فهم آنها از نظام و مردم ما خندید.

رئیس دستگاه قضا افزود: جمهوری اسلامی در زمانی که کمترین توان مالی را داشت و گرفتار جنگ تحمیلی بود، ایستادگی کرد و دچار فروپاشی نشد، چگونه حال که در بهترین دوران خود از نظر توانمندی و اقتدار قرار دارد، در حال فروپاشی بوده است؟ جای تأسف است که اینقدر هم قدرت تشخیص ندارید. با وجود همه ابزارها و ساز و کارهای جاسوسی که در اختیار دارید، خداوند نمی گذارد به فهم درستی از ملتها برسید و این به دلیل خوی استکباری دائمی شماست.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: اسلاف آقای ترامپ زرنگ تر بودند و لااقل با حفظ ظاهر، دست چدنی خود را داخل دستکش مخملی پنهان می کردند اما این فرد کاسب کار ظاهراً فقط با اصطلاحات عالم تجارت آشناست و فقط درباره پول صحبت می کند و طبق گزارش‌ها به رئیس جمهور فرانسه گفته است که از بردن پول ایران لذت ببرند. تمام تصور او از روابط و سیاست بین الملل حول محور کاسب کاری می گردد؛ چنانکه در جریان سفر خود به عربستان نیز با همین دیدگاه در پی کاسبی بود. نتیجه چنین رویکردی آبروریزی آمریکا در سطح بین الملل و موضع گیری داخلی مردم و  هیئت حاکمه آمریکا علیه رئیس جمهور این کشور است.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم شناخت و اتکا هرچه بیشتر به توان داخلی، تجربه برجام را تجربه ای بسیار مهم و عبرت آموز توصیف کرد و گفت: مذاکرات برجام  نشان داد که جمهوری اسلامی اهل منطق و مذاکره است و با محاسبات دقیق بین المللی و ادبیات دیپلماتیک کاملاً آشناست. همچنین برجام نشان داد که جمهوری اسلامی متخلق به اخلاق مذاکره است و آمریکا نیز عکس همه این موارد را نشان داد. تجربه دیگری که از برجام حاصل شد، اطمینان هرچه بیشتر نسبت به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا بود و تجربه سوم نیز این بود که آمریکا در پس پرده مذاکرات اهداف دیگری را دنبال می کرد زیرا آقای ترامپ مدعی است که قرار بود جمهوری اسلامی به روش دیگری عمل کند!

آملی لاریجانی با تأکید بر لزوم هوشیاری هرچه بیشتر در برابر سیاست های خصمانه آمریکا، سخنان رئیس جمهور کشورمان در واکنش به اظهارات ترامپ را شجاعانه، قاطعانه و به هنگام توصیف کرد و با تقدیر از رئیس جمهور بابت این موضع گیری گفت: ما نیز از چنین جهت گیری‌هایی در مقابل آمریکا حمایت می کنیم  و رئیس جمهور نیز مطمئن باشند تا زمانی که چنین واکنش های شجاعانه و قاطعانه ای وجود دارد مردم حمایت خواهند کرد و تحت رهبری های روشنگرانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب،  توطئه‌های دشمن را ناکام خواهند گذاشت.

رئیس قوه قضاییه با اخطار به برخی افراد و رسانه‌ها بابت انتشار تحلیل‌های همسو با دشمن خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی تحلیل ها شبیه تحلیل های دشمن است و این بسیار تأسف آور است که ما بین خودمان نیز سخنانی نظیر سخنان دشمن بر زبان بیاوریم. امروز مردم نیاز به انسجام هرچه بیشتر و شناخت صحیح از دشمن دارند بنابراین نباید دشمن را بزک کرد.

وی افزود: بی تردید جمهوری اسلامی در مسئله برجام به طور کامل حسن نیت خود را نشان داد و به اندازه کافی هم کوتاه آمد تا یک کار منسجم صورت گیرد و توافق حاصل شود. واضح است که تمام خواسته های ما نیز در برجام محقق نشده است اما به هرحال در ترازوی برجامی به این نقطه رسیدند که به این میزان از خواسته ها اکتفا شود. حال برخی سخنان مبنی بر لزوم اقدامات فراتر و کوتاه آمدن در مقابل سلطه گران به هیچ وجه پذیرفته نیست.

آیت الله آملی لاریجانی در پایان این بخش از سخنان خود مردم کشورمان را حامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست و با بیان اینکه سپاه، محبوب مردم ماست ابراز امیدواری کرد که این نیروی با ارزش و فداکار کشور مسیر خود را طی کند و مسئولان جمهوری اسلامی نیز به گزافه گویی های مقامات آمریکایی در عمل پاسخ مناسبی بدهند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد موسسات مالی و اعتباری و بعضی از بانکها تصریح کرد: به واسطه عملکرد این موسسات و بانک‌ها، برخی سپرده گذاران گرفتار مشکلاتی شده اند. اولاً باید بپذیریم که بانک مرکزی در گذشته به وظایف خود درست عمل نکرده و کم کاری‌هایی داشته است. با این حال با بروز برخی مشکلات، بانک مرکزی، مجلس، دولت و قوه قضاییه برای حل این مشکلات وارد میدان شدند و جلساتی داشته ایم که بانک مرکزی اخیراً تلاش‌های خوبی داشته است.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: برخی موسسات مالی با سوءاستفاده از اعتماد مردم وجوهی را جمع آوری کرده اند اما این وجوه را در جایی غیر از محل خود سرمایه گذاری کرده و سودهای غیرعادی  و غیرمعقول هم پرداخت می کردند. مردم باید هوشیار باشند که نفس پرداخت سودهای کلان و خارج از چارچوب مقررات بانکی کشور، نشان دهنده یک مشکل است و چنین سودهایی غالباً از طرق طبیعی حاصل نمی شود بلکه بخشی از سپرده های مردم است که در قالب سود پرداخت می شود.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اقدامات اولیه دستگاه قضایی در برخورد با مواردی که سپرده گذاران دچار مشکل شده اند، اظهار کرد: ما در گام اول تلاش کردیم که با توقیف اموال این موسسات، جلوی حیف و میل اموال مردم را بگیریم. گرچه برخی افراد متأسفانه همین قدم صحیح، قانونی و شرعی را معکوس جلوه داده‌اند و در برخی از شعب این موسسات در پاسخ به سپرده گذاران که وجه خود را مطالبه کرده اند پاسخ داده می شود که نمی توانیم پول شما را بدهیم زیرا قوه قضاییه آن را توقیف کرده است! این در حالی است که اگر ما طبق قانون اقدام به توقیف این اموال نمی کردیم، همین میزان از دارایی های موجود موسسات نیز که متعلق به مردم است توسط مدیران این موسسات حیف و میل می شد و از بین می رفت.

آملی لاریجانی یکی دیگر از اقدامات دستگاه قضایی در این موضوع را شناسایی اموال این موسسات و تلاش برای تقسیم عادلانه این اموال بین سپرده گذاران برشمرد و اظهار کرد: این بخش کار به دلیل نحوه پرداخت سودها و میزان اموال بانکها بسیار پیچیده است. به همین دلیل برای طراحی ساز و کاری جهت تقسیم عادلانه اموال موسسات میان سپرده گذاران، جلسات متعددی را شخصاً با رئیس بانک مرکزی و برخی اعضاء هیئت رئیسه مجلس داشته ام. در حال حاضر با تلاشهای بسیار، نزدیک به ۹۸ درصد سپرده ها تصفیه شده است و تنها ۲ درصد باقیمانده که البته بلحاظ مبالغ سپرده‌ها میزان قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد.

رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: تمام تلاش ما این است که اجازه ندهیم اموال مردم از بین برود یا اموال موسسات بصورت غیرعادلانه تقسیم شود. البته نباید فراموش کنیم که کار قوه قضاییه یک کار اجرایی نیست و پولی هم در اختیار ندارد که بخواهد به سپرده گذاران بدهد. حتی اگر دستگاه قضایی چنین مبلغی را نیز در اختیار داشت به لحاظ قانونی نمی توانست اموال عمومی را دراختیار موسسات خصوصی قرار دهد تا بدهی خود را پرداخت کنند.

آملی لاریجانی با بیان اینکه متخلفان، ضامن پرداخت بدهی ها و خسارت‌ها هستند، به سپرده گذارانی که دچار مشکل شده اند اطمینان داد که دستگاه قضایی، دولت، مجلس و بانک مرکزی تمام همت خود را معطوف حل این مشکل کرده اند و پای کار هستند تا این مسئله به بهترین وجه حل شود و البته مسلماً مدیران متخلف این بانکها را نیز به مجازات مقرّره خواهند رساند.

رئیس قوه قضاییه همچنین به مردم توصیه کرد که مطلقاً به موسسات غیرمجاز اعتماد نکنند و در عین حال با اشاره به تشدید نظارت های دستگاه قضایی بر بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی نیز موظف است با نظارتهای پیگیر خود اجازه فعالیت به موسسات غیرمجاز را ندهد. وقتی برای یک مغازه غیرمجاز، نظارت های شدیدی را اعمال می کنیم چگونه شعبات مختلف یک موسسه مالی غیرمجاز می توانند در سراسر کشور فعالیت کنند و حتی تابلو داشته باشند.

آملی لاریجانی افزود: بانک مرکزی متعهد شده است که تا پایان امسال به بانک‌ها و موسسات غیرمجاز سامان دهد؛ البته موسسات و بانک های مجاز نیز باید تحت نظارت مستمر بانک مرکزی باشند تا از بروز برخی مشکلات نظیر پدید آمدن تراز منفی یا  پرداخت سودهای خارج از چارچوب مقررات نظام بانکی جلوگیری شود.

رئیس قوه قضاییه با بیان این که حضور دادستانی کل کشور نیز در شورای پول و اعتبار جدی تر شده است، نسبت به سامان دهی وضعیت کنونی ابراز امیدواری کرد و گفت: در جلساتی که با مسئولان بانک مرکزی و مقامات عالی نظام داشته ام این موضوع را مطرح کرده ایم که واقعاً کشور چه نیازی به این همه بانک خصوصی دارد؟ بانکها حتی اگر مصداق بنگاه اقتصادی هم باشند نباید همچون بنگاه های اقتصادی که ساختمان سازی می‌کنند یا وارد تجارت خارجی می‌شوند، عمل کنند.

وی ادامه داد: بانکها باید خدمات بانکی ارائه کنند و کارهای اقتصادی کشور را با پرداخت تسهیلات حمایت کنند، نه اینکه خود وارد کارهای اقتصادی آنچنانی شوند. متأسفانه یک تلقی نادرست از  دوران سازندگی به جا ماند که بانکهای خصوصی مورد حمایت زیاد قرار گرفتند و تبدیل به بنگاه‌های اقتصادی خاص شدند. این نادرست ترین کار در نظام بانکی کشور بود زیرا بانک باید صرفاً حافظ پول و اموال مردم و ارائه دهنده خدمات بانکی و تسهیلات در حد مجاز باشد. علاوه براین، بانکها باید کفایتشان برای پرداخت دیون مردم در حد استاندارد باشد. لذا با توجه به مجموع این مسائل باید مانع ایجاد بی حساب و کتاب بانکها باشیم،  بانکهای فعلی برای ارائه خدمات بانکی به مردم کفایت می کنند.

آملی لاریجانی با تأکید بر لزوم تجدید نظر در قوانین بانکی و تشدید نظارت بانک مرکزی بر بانکها و موسسات مالی، خاطرنشان کرد: مردم عزیز مطمئن باشند در جایی که کاری مربوط به قوه قضاییه است، دستگاه قضایی حتی فراتر از آن هر کمکی که بتواند خواهد کرد و آنچه تاکنون در این زمینه عمل کرده ایم نیز بهترین راه ممکن بوده است. امیدواریم با حمایت دولت و بانک مرکزی، پرداخت ها به صورت عادلانه از طریق بانک ها به سپرده گذاران صورت گیرد و این مشکل رفع شود.

براساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت.

منبع: خبرگزاری فارس

نوشته سخنان رئیس جمهور آمریکا نشانگر شخصیت نامتعادل، غیرمنطقی و فحاش اوست اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24718/feed 0
کرکوک به محاصره کامل ارتش عراق درآمد http://basiratafzaei.ir/post/24714 http://basiratafzaei.ir/post/24714#respond Mon, 16 Oct 2017 15:06:36 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24714 بصیرت افزایی: بر اساس مصوبه مجلس عراق مبنی بر اینکه ارتش این کشور باید در اسرع وقت کنترل کامل شهر کرکوک […]

نوشته کرکوک به محاصره کامل ارتش عراق درآمد اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: بر اساس مصوبه مجلس عراق مبنی بر اینکه ارتش این کشور باید در اسرع وقت کنترل کامل شهر کرکوک شامل پادگان ها، چاه های نفت و فرودگاه این شهر را در دست گیرد، ارتش عراق با همکاری و پشتیبانی پلیس اتحادیه و حشد الشعبی دیشب از سه محور جنوبی و غربی (یک محور جنوب و دو محور غرب) به سمت این شهر حرکت نموده و در حال حاضر شهر کرکوک در محاصره کامل ارتش می باشد.
فرودگاه و چاه های نفت منطقه آزاد شده و ارتش عراق در ۱۵ کیلومتری چاه های نفت باباحسن در منطقه “دبس” مستقر است که در ساعات آینده آزاد خواهد شد.
استاندار معزول کرکوک که عامل اختلاف بین دولت و ارتش عراق بود و مدیریت عملیات روانی منطقه را به عهده داشت، دیشب از کرکوک به منطقه نامعلومی گریخت.
اختلافات احزاب و گروه های کردی عراق افزایش یافته و خبرها حاکی است که “نیروهای پیش مرگ” در بعضی از مناطق از دستورات سیستم بارزانی سرپیچی نموده و با ارتش عراق در حال همکاری هستند، به نحوی که در فرودگاه کرکوک هم ارتش عراق و هم “نیروهای پیش مرگ” مستقر می باشند.
این در حالی است که به خاطر بی تدبیری و محاسبات غلط و دیدن سراب استقلال و مشاوره های سراسر اشتباه مستشاران رژیم صهیونیستی، آقای بارزانی باعث به زحمت افتادن مردم شمال عراق شده و ناامنی ها و اختلافات در این منطقه به گونه ای می باشد که مدیریت شهرها نیز از دست سیستم بارزانی خارج شده است.
قابل ذکر است مناطقی که دیشب آزاد شد، جزء مناطقی است که در زمان حضور داعش سیستم بارزانی با سوء استفاده این مناطق را اشغال نمودند.
بدیهی است که اکثر مناطق شمال عراق در اختیار ارتش و نیروهای حشد الشعبی می باشد.

منبع: خبرگزاری بسیج

نوشته کرکوک به محاصره کامل ارتش عراق درآمد اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24714/feed 0
آقای وزیر! احتراماً نظر شما مهم نیست http://basiratafzaei.ir/post/24710 http://basiratafzaei.ir/post/24710#respond Thu, 12 Oct 2017 12:47:58 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24710 بصیرت افزایی: حسین شمسیان در کانال تلگرامی خود نوشت: «علوی وزیر اطلاعات گفته از نظر ما دری اصفهانی جاسوس نیست! وزارت […]

نوشته آقای وزیر! احتراماً نظر شما مهم نیست اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزاییحسین شمسیان در کانال تلگرامی خود نوشت: «علوی وزیر اطلاعات گفته از نظر ما دری اصفهانی جاسوس نیست! وزارت اطلاعات، ضابط دستگاه قضایی است نه رقیب و دستگاه موازی با آن که بتواند درباره اقدامات و آراء آن قوه اظهار نظر کند. البته وزارت، یگانه ضابط قوه در این حوزه نیست و مجموعه هایی مثل اطلاعات سپاه، اطلاعات ارتش و اطلاعات ناجا هم همگی در همین حوزه نقش ضابط را دارند.

یک نمونه عینی تفوق آراء قضایی بر اظهارات امنیتی را در پرونده #حسین_موسویان شاهد بودیم. بر اساس اظهار صریح وزیر اسبق اطلاعات، موسویان، عضو تیم مذاکره کننده در زمانی که حسن روحانی مسئول مذاکرات بود، اقدام به جاسوسی به نفع دشمن کرده بود. دستگاه قضایی، موسویان را به مجازات جاسوس محکوم کرد، ولی در حکم صادره لفظ جاسوس را برای وی بکار نبرد!

گرچه موسویان دقیقا همه کارهای یک جاسوس (یعنی در اختیار دشمن قرار دادن اطلاعات محرمانه) را انجام داده بود، اما وی با استناد به همین رای، از آن‌ها که وی را جاسوس نامیده بودند شکایت کرد!
آن روز مدعیان اصلاحات از رای دادگاه حمایت می‌کردند نه از اظهار نظر وزیر اطلاعات.

اگر این رویه نامبارک و دخالت در امر قضایی نهادینه شود، فردا ممکن است در پرونده عظیم و بهت آور #مهدی_جهانگیری کسی مثل وزیر اقتصاد یا رئیس بانک مرکزی بگویند وی اختلاس یا فساد مالی نداشته و از نظر ما پاک دست است. در حالیکه باید به آن‌ها گفت: احتراما، نظر شما مهم نیست! قانون دستگاه قضایی را مرجع تشخیص جرم و تعیین مجرم قرار داده است.

همین فقره ممکن است در پرونده عظیم‌تر و سنگین‌تر ح. ف. رخ دهد و اصلا شاید این اظهارات عجیب، مقدمه چینی برای آن پرونده‌ها باشد! خوب است جناب وزیر دقت کند که لوث کردن جرم نابخشودنی جاسوسی علیه نظام و مردم ایران، علیرغم اقرار صریح متهم و وجود اسناد غیر قابل انکار و تکان دهنده، اسم خوبی ندارد.»

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

نوشته آقای وزیر! احتراماً نظر شما مهم نیست اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24710/feed 0
رئیس‌جمهور از سپاه تقدیر کرد، زنجیره‌ای‌ها ندیدند! http://basiratafzaei.ir/post/24707 http://basiratafzaei.ir/post/24707#respond Thu, 12 Oct 2017 12:39:30 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24707 بصیرت افزایی: هرگاه مسئولان ارشد کشور همدل و همصدا می‌شوند، صدای رسانه‌های معاند بلند شده و به فحاشی می‌پردازند؛ اما نکته […]

نوشته رئیس‌جمهور از سپاه تقدیر کرد، زنجیره‌ای‌ها ندیدند! اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: هرگاه مسئولان ارشد کشور همدل و همصدا می‌شوند، صدای رسانه‌های معاند بلند شده و به فحاشی می‌پردازند؛ اما نکته قابل تأمل اینجاست که در اکثر مواقع، رسانه‌های اصلاح طلب نیز همصدا با رسانه‌های معاند، به مسئولین ارشد کشور حمله کرده و این همدلی را سانسور می‌کنند.

روزنامه‌های اصلاح طلب برای دفاع از جاسوس هسته‌ای به صف شدند

«عبدالرسول دری‌اصفهانی» از اعضای فنی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران، جاسوس بود. بر اساس اظهارات حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، دری‌اصفهانی با ۲ سرویس اطلاعاتی غربی ارتباط داشت.

دری‌اصفهانی به عنوان مسؤول امور بانکی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران وارد مذاکرات تخصصی ایران و ۱+۵ شد! یکی از مهم‌ترین اهداف ایران از مذاکرات هسته‌ای، برداشته شدن محدودیت‌های بانکی و بازگشت فرآیند معاملات با دلار به روال سابق بود.

در حقیقت آن بخش از برجام که مربوط به تعهدات طرف مقابل در حوزه بانکی و مالی است با مشورت‌ها و اعمال نظرات دری‌اصفهانی نگارش شده است.

به اذعان مقامات ارشد دولت، اکنون با گذشت حدود ۲۶ ماه از امضای برجام و ۲۰ ماه از اجرای برجام، اتصال ایران به شبکه بانکی جهانی وضعیت بسیار نامطلوبی دارد. در روزهای گذشته ظریف اعلام کرد که حتی نمی‌توانیم یک حساب در بانک‌های انگلیس باز کنیم. در مجموع عایدی ایران از برجام تقریباً هیچ بوده است و در این میان نحوه عملکرد اعضای تیم مذاکره کننده-از جمله دری اصفهانی- بسیار تاثیرگذار بوده است.

اما هر جا که پای تضییع منافع ملی در میان است، روزنامه‌های اصلاح طلب به خط شده و برای تضییع کننده منافع ملی سوت و کف و هورا می‌کشند.

روزنامه‌های اصلاح طلب در شماره امروز با تیترهایی همچون «دری اصفهانی مرتکب جاسوسی نشده است» و «دری اصفهانی خلافی مرتکب نشده» به اظهارات وزیر اطلاعات استناد کردند.

در همین رابطه روزنامه ایران در مطلبی نوشت:

«وزیر اطلاعات درخصوص اتهام جاسوسی یکی از مشاوران تیم مذاکرات هسته‌ای گفت: «دری اصفهانی قبلاً در چند نوبت تصریح کرده و من هم به صراحت اعلام می‌کنم، از آنجا که مرجع تشخیص موضوعات مرتبط به جاسوسی معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات است، از نظر این معاونت، آقای دری اصفهانی نه تنها مرتکب خلافی نشده بلکه در برابر هجمه‌هایی که برخی سرویس‌های بیگانه به وی داشته‌اند، هوشیارانه مقاومت کرده و با معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات همکاری داشته است».

عناوین اخبار روزنامه ایران در روز پنجشنبه ۲۰ مهر :  تأیید رشد 12/5 درصدی و تورم تک نرخی ؛ <رنو> ایران را ترک نخواهد کرد ؛ سپاه محبوب مردم ایران و منطقه است ؛ یک ساعت از بانه تا تهران ؛ ما هم می‌خواهیم دخترانگی کنیم ؛ مُهر پارلمان کاتالونیا پای سند استقلال ؛ دیگر صفحه‌ها ؛ وزیر اطلاعات: دری اصفهانی مرتکب جاسوسی نشده است ؛ تیم ملی در <سید3 >جام جهانی ؛ کیف قاپی به نام کنکور ؛ انزوای جهانی ترامپ ؛ حمایت از کودکان؛ مشکلات و راهکارهای حقوقی ؛ اعتراض وزارت خارجه به دولت سومالی ؛ وزیر اطلاعات: دری اصفهانی مرتکب جاسوسی نشده است ؛ نامه‌ مطهری به دادستان کل کشور ؛ درخواست کواکبیان از قوه قضائیه ؛

این اظهارات در حالی است که بر اساس نص صریح قوانین موضوعه، تنها مرجع قضایی است که با حکم قطعی خود می‌تواند مجرم بودن کسی را اعلام کند و وزارت اطلاعات یا هیچ دستگاه دیگری، شأن و حق ورود به ماهیت و اظهار نظری اینچنین را ندارند. در حقیقت وزارت اطلاعات در کنار مجموعه‌هایی همچون اطلاعات سپاه نقش ضابط را ایفا می‌کنند.

روزنامه‌های اصلاح طلب بدون توجه به منافع ملی و با رفتاری قبیله‌ای به دنبال لوث کردن جرم نابخشودنی جاسوسی علیه نظام و مردم ایران هستند. یک روز با سانسور خبر محکومیت و یک روز هم با تبرئه جاسوس و یا به عبارتی تبرئه یکی از مسببان تقریباً هیچ!

** برای رسیدن گلابی برجام باید صبور باشیم و ماجراجویی نکنیم!

روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «آستانه تحمل کشور را بالا ببریم» نوشت:

«پیروی از رویکردهای بین‌المللی‌پسند و منزوی‌کننده دولت ترامپ در داخل و خارج آمریکا، ارائه رفتاری پرحوصله و بالابردن آستانه تحمل و بردباری کشور و مردم می‌تواند به امن و صواب نزدیک‌تر باشد. هرگونه ماجراجویی و رفتار بحران‌زا می‌تواند تأمین‌کننده خواست و منافع تندروهای حاکم بر آمریکا و مشوقی برای تداوم سیاست‌های جنگ‌طلبانه آنان و وقوع تحولات خسارت‌بار برای کشور و منطقه باشد».

این روزنامه اصلاح طلب در بخش دیگری از این مطلب نوشت:

«در این وضعیت برجام هرچند به‌طور ضعیف و کمابیش ناکارآمد استمرار می‌یابد، این فرصت در اختیار جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورهای باقی خواهد ماند که در پی انتخابات سال آتی کنگره آمریکا و شکست احتمالی جمهوری‌خواهان یا حتی عدم انتخاب مجدد آقای ترامپ در ۲۰۲۰ بار دیگر این برنامه را با مشارکت آمریکا ادامه دهند؛ اما اگر آمریکا خواستار حفظ برجام و در کنار آن خواستار اعمال فشار و مذاکره با ایران درباره سایر موارد مورد مناقشه شود، احتمالاً اتحادیه اروپا، فرانسه، انگلیس و آلمان با آن مخالفت نخواهند کرد، اما این سیاست چندان مورد استقبال روسیه و چین واقع نخواهد شد».

روزنامه‌های اصلاح طلب در روزهای اخیر در مطالب متعدد تاکید داشتند که «ایران باید از دست‌زدن به هر اقدامی که شائبه نقض برجام از سوی کشورمان باشد، پرهیز کند. دراین‌باره حتی توسل به ادبیات تهدید و ذکر این گزاره که ایران می‌تواند به شرایط قبل از برجام بازگردد، هم به صلاح کشورمان نیست».

روزنامه شرق وعدهٔ سال ۲۰۲۰ را داده است. این جماعت همچنان به نقطه‌های خیالی چشم دوخته و به تنفس مصنوعی به جسد برجام مشغولند.

در آبان سال ۹۵ آقای روحانی با تشبیه برجام به درخت سیب و گلابی، از مردم خواست برای دیدن نتایج اقتصادی توافق هسته‌ای صبر کنند تا درخت به ثمر برسد.

در سال ۹۲ قرار بود مشکلات در ۱۰۰ روز اول حل شود، بعد از انتخابات قرار شد با توافق ژنو این مشکلات حل شود، بعد از توافق ژنو همه چیز به توافق لوزان گره خورد و بعد از لوزان قرار بود «فتح الفتوح برجام»! مشکلات را ریشه کن کند. بعد از آن نیز گفته شد در روز اجرای برجام-دی ماه ۹۴- مشکلی در کشور باقی نخواهد ماند و حالا که حدود ۲۰ ماه از اجرای برجام  نیز گذشته است، باز هم مردم را به صبوری توصیه می‌کنند.

گفتنی است روزنامه‌های اصلاح طلب در طول مذاکرات هسته‌ای، برای تحت فشار قرار دادن نهادهای تصمیم گیر و همچنین ایجاد نگرانی در افکار عمومی، هشدار می‌دادند. برای مثال ادعا می‌شد که هر روز تأخیر در رسیدن به توافق و اجرای آن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ضرر به کشور وارد می‌کند.

** دولت دوازدهم با دولت قبل تفاوتی ندارد

«مصطفی هاشمی‌طبا» کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه باروزنامه آرمان در پاسخ به این سؤال که:

«برخی معتقدند چینش کابینه دوازدهم مشابه کابینه یازدهم بوده و هیچ تغییری صورت نگرفته است. تا چه اندازه به چنین برداشتی اعتقاد دارید؟»، گفت: «من به این موضوع اعتقاد دارم. شاید در چینش مدیران در حد دو سه درصد تفاوتی صورت گرفته باشد، اما همان سیاست‌ها و روش‌ها ادامه پیدا کرده‌اند.»

گفتنی است دولت دوازدهم برآمده از دولت یازدهم است و ترکیب کابینه با اندکی تغییر که تعیین‌کننده به نظر نمی‌رسد همان ترکیب قبلی است. ۱۱ تن از وزرای کابینه جدید، در کابینه‌قبلی نیز حضور داشته‌اند، ۵ تن از وزرای جدید هم در کابینه قبلی معاون وزیر بوده‌اند و طبیعی است که در جایگاه وزارت نیز  ادامه‌دهنده مواضع و عملکرد وزیری باشند که در دولت قبلی معاون او بوده‌اند. ۲ سرپرست که برای وزارتخانه‌های نیرو و علوم انتخاب شده‌اند نیز به ترتیب، قائم‌مقام و معاون وزیران نیرو و علوم دولت یازدهم بوده‌اند؛ بنابراین کابینه دوازدهم با اندکی تغییر همان کابینه دولت یازدهم است.

در هفته‌های کذشته، برخی از اصلاح‌طلبان علیرغم گرفتن سهم افزونتر در کابینه دوم روحانی، رفع مسئولیت از خود درباره ناکارآمدی‌های احتمالی دولت دوازدهم را کلید زدند. این طیف همزمان و پس از اتفاقاتی همچون «سلفی حقارت» و «زدو بند فراکسیون امید با وزرای کابینه دوازدهم» نیز نسبت به پذیرش مسئولیت فراکسیون امید، از خود سلب مسئولیت کرد.

** وعده‌های انتخاباتی در پشت تریبون محقق نمی‌شود!

روزنامه آفتاب یزد در یادداشتی نوشت:

«هیچ یک از افرادی که به جامعه اصلاح طلبی تعلق دارند و نسبت به این جریان و تفکر، احساس نزدیکی می‌کنند، نمی‌خواهند و تمایل ندارند دولت و شخص حسن روحانی را به جنگ تریبونی بیاورند. خیر، به فعل رسیدن آنچه در ایام انتخابات وعده داده شده در پشت تریبون میسر نیست. تریبون و تریبون بازی منحصر به همان ایام انتهابات بود؛ اکنون زمان عمل است».

تجربه نشان داده که هرگاه در کار دولت و امور مهم کشور، مشکلات جدی‌تر از قبل می‌شود و دولت هم راه به جایی ندارد، شخص رئیس‌جمهور وارد میدان می‌شود و با طرح یکی دو حاشیه مهم و جنجالی، موجی در کشور و در رسانه‌های حامی خود و بالتبع در بخشی از افکار عمومی راه می‌اندازد تا حواس‌ها از مسائل اصلی دور بماند! این راهی است که رئیس‌جمهور محترم، شخصاً بارها پیموده‌اند و کم کم اهل فن را به این یقین رسانده‌اند که اوجگیری سرو صداها و حاشیه‌ها، دلیلی بر بن‌بست و بحرانی جدی در برخی حوزه‌هاست.

تحلیلگران مسائل سیاسی معتقدند که موضوعات مهمی همچون محکومیت یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای به جرم جاسوسی، بازداشت نزدیکان مقامات ارشد دولت، اوضاع آشفته برجام و عملیاتی نشدن وعده‌های دولت درباره بیکاری و مشکلات معیشتی مردم، موجب شده است تا مقامات ارشد دولت به برجسته کردن مسائل خاص بپردازند.

** رئیس جمهور از سپاه تقدیر کرد، زنجیره‌ای‌ها ندیدند!

رئیس‌جمهور در جلسه دیروز هیئت دولت گفت: آمریکا فکر می‌کند سپاه واحد نظامی است؛ این‌اشتباه است سپاه تنها واحد نظامی نیست بلکه سپاه در دل این مردم قرار دارد و در همه روزهای خطر از منافع ملی دفاع کرده است.

روحانی با اشاره به اینکه امروز کاملاً روشن می‌شود که دولت یاغی کیست و کسی که مقررات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد، چه کسی است و به خوبی روشن می‌شود که کدام کشور مورد احترام کشورها و افکار عمومی جهان است، ادامه داد: اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطا است.

وی تصریح کرد: سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده است.

رئیس جمهور افزود: آمریکایی‌ها به دلیل آنکه می‌خواستند داعش را ۲۰ سال در این منطقه نگه دارند و از این ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصبانی باشند، چراکه سپاه با برنامه‌ریزی و حمایت خودش از ملت عراق، سوریه و لبنان، داعش را ذلیل کرده است.

اما به استثنای یکی دو روزنامه، این اظهارات تقریباً در همه روزنامه‌های اصلاح طلب سانسور شد.

گفتنی است دیروز روزنامه زنجیره‌ای بهار در مطلبی با ادبیات دستوری برای نظام، مدعی شد که سپاه پاسداران می‌بایست فرماندهی مسائل منطقه‌ای را به وزارت خارجه بدهد و در ادبیات خود تجدیدنظر کند!

هرگاه مسئولان ارشد کشور همدل و همصدا می‌شوند، صدای رسانه‌های معاند بلند شده و به فحاشی می‌پردازند؛ اما نکته قابل تأمل اینجاست که در اکثر مواقع، رسانه‌های اصلاح طلب نیز همصدا با رسانه‌های معاند، به مسئولین ارشد کشور حمله کرده و این همدلی را سانسور می‌کنند.

روزنامه‌های اصلاح طلب به دفعات در پازل دشمن بازی کرده و به تضعیف مؤلفه‌های قدرت ایران پرداخته‌اند.

منبع: مشرق نیوز

نوشته رئیس‌جمهور از سپاه تقدیر کرد، زنجیره‌ای‌ها ندیدند! اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24707/feed 0
علوی: دری اصفهانی جاسوس نیست! http://basiratafzaei.ir/post/24701 http://basiratafzaei.ir/post/24701#respond Thu, 12 Oct 2017 11:32:54 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24701 بصیرت افزایی: سیدمحمود علوی در خصوص اتهام جاسوسی یکی از مشاوران تیم مذاکرات هسته‌ای گفت: وزارت اطلاعات مسئول صیانت و حراست […]

نوشته علوی: دری اصفهانی جاسوس نیست! اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: سیدمحمود علوی در خصوص اتهام جاسوسی یکی از مشاوران تیم مذاکرات هسته‌ای گفت: وزارت اطلاعات مسئول صیانت و حراست از مذاکرات هسته‌ای بوده و در این موضوع یکی از درخشان‌ترین فعالیت‌های خود را در این حوزه انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: مذاکرات در امن‌ترین فضا از نظر صیانت از اطلاعات انجام شده و وزارت گزارش‌های بی‌وقفه آن را به مقامات عالی کشور منعکس نموده است.

وزیر اطلاعات در خصوص اتهام جاسوسی دری اصفهانی، تصریح کرد: در خصوص دری اصفهانی قبلا در چند نوبت تصریح کرده و باز هم به صراحت اعلام می‌کنم، از آنجا که مرجع تشخیص موضوعات مرتبط به جاسوسی معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات است، از نظر این معاونت، آقای دری اصفهانی نه تن‌ها مرتکب جاسوسی نشده بلکه در برابر هجمه‌هایی که برخی سرویس‌های بیگانه به وی داشته‌اند، هوشیارانه مقاومت کرده و با معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات همکاری داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

نوشته علوی: دری اصفهانی جاسوس نیست! اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24701/feed 0
سپاه قدرتمندترین نهاد ضد‌تروریستی است http://basiratafzaei.ir/post/24698 http://basiratafzaei.ir/post/24698#respond Thu, 12 Oct 2017 11:23:57 +0000 http://basiratafzaei.ir/?p=24698 بصیرت افزایی: امیر سرتیپ امیر حاتمی در واکنش به مواضع و تهدیدات اخیر دولت و مقامات آمریکا اظهار داشت: سپاه، ارتش […]

نوشته سپاه قدرتمندترین نهاد ضد‌تروریستی است اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
بصیرت افزایی: امیر سرتیپ امیر حاتمی در واکنش به مواضع و تهدیدات اخیر دولت و مقامات آمریکا اظهار داشت: سپاه، ارتش و سایر قوای کشور، متحد و یکپارچه در مقابل سیاست‌ها و اقدامات خصمانه و تنش‌آفرین دولت آمریکا ایستاده‌اند و اجازه نخواهند داد با توسعه جنگ نیابتی و تروریسم امنیت منطقه را به خطر بیندازند.

وزیر دفاع‌ هرگونه تعرض به ارکان نظام نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تعرض به کلیت نظام تلقی کرد و افزود: مجموعه کشور اعم از ملت، قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح با قاطعیت آن را خنثی و سرکوب خواهند کرد.

امیر حاتمی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مقتدرترین و محبوب‌ترین نیروی ضد‌تروریست منطقه یاد کرد و گفت: این نهاد انقلابی متعلق به همه ملت‌‌های منطقه است و برای صیانت از امنیت و آرامش منطقه مجاهدت‌های بی‌نظیر و فداکاری‌های درخشانی را به منصه ظهور رسانده است.

وزیر دفاع تروریست‌خواندن و تحریم سپاه را یک نوع اقدام تروریستی ذکر کرد و ادامه داد: هر توطئه و اقدام تضعیف‌کننده این نهاد ضدتروریستی کمک به گسترش تروریست و ناامنی در منطقه و جهان است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به وضوح روشن است که پشت صحنه اینگونه اقدامات خصمانه لابی صهیونیست در آمریکاست و البته آتش‌افروزی جدیدی است که دودش به چشمان مردم و ارتش آمریکا خواهد رفت.

وزیر دفاع با بیان اینکه راهی که ترامپ انتخاب کرده جهان را به سوی جنگ و خونریزی سوق می‌دهد و زیبنده کشوری که خود را منادی صلح و مدافع حقوق بشر می‌داند، نیست، تصریح کرد: مردم، نخبگان و عقلای آمریکا و جهان چنین سیاست‌ها و اقدامات خشن و خطرناکی را بر‌نمی‌تابند.

امیر حاتمی در پایان گفت: ترامپ تصمیمی را اتخاذ نکند که برکناری او از قدرت را به مطالبه‌ای جهانی و اقدامی ضروری برای پایان جنگ، خشونت و ناامنی قلمداد شود.‌

 

منبع: خبرگزاری بسیج

نوشته سپاه قدرتمندترین نهاد ضد‌تروریستی است اولین بار در بصیرت افزایی پدیدار شد.

]]>
http://basiratafzaei.ir/post/24698/feed 0